8 simptomat për të kuptuar se po prisni binjakë

0
Gjigandi

Në momentin që femrat marrin vesh që janë shtatzënë gjëja e parë që mendojnë është “A është një djalë apo vajzë? Ndërsa për faktin se janë binjakë thuajse nuk e mendojnë kurrë.

Binjakët janë gjithmonë një surprizë për prindërit. Ja disa simptoma që do ju ndihmojnë të kuptoni nëse jeni duke pritur binjakë.

-Ndjesia e të përzierjes dhe të vjellave llon shumë më herët dhe janë shumë intensive sa nëna e ka të vështirë të bëjë diçka ose të hajë ndonjë gjë.

Urinimi është më i shpeshtë kur keni binjakë

Mund të keni dhimbje në muskujt e mitrës për shkak të dy fëmijëve ajo zgjerohet më shumë se zakonisht.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu