5.5 C
Tirana
E premte, 3 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Shendetesia ne shqiperi

Etiketim: shendetesia ne shqiperi

Skuqjet nga COVID-19: Si mund të jetë lëkura juaj një shenjë...

0
Ndërsa vazhdon pandemia, mjekët dhe studiuesit po mësojnë më shumë rreth simptomave të COVID-19. Dhe, siç rezulton, disa prej tyre – si skuqjet –...

Lakra e kuqe, rregullator i sistemit tretës

0
Lakra e kuqe është pjesë e tryezave shqiptare e është pjese e atyre perimeve të shijshme që mund të hahet e gjallë apo e...

Ushqimi që nuk duhet ta konsumoni në mëngjes

0
Tanimë dihet, se mëngjesi është një nga vaktet kryesore dhe më të rëndësishme të ditës. Prandaj, duhet t’i kushtoni rëndësi të madhe asaj, se...

Zbuloni çfarë ndodh me trupin nëse përdorni njëkohësisht aspirinë dhe ibuprofen

0
Përzierja e disa ilaçeve të caktuara kundër dhimbjes nuk rekomandohet as nga mjekët dhe as nga ekspertët për shkak të efekteve anësore. I tillë...

Si duhet të hani fruta kur jeni në dietë?

0
Kur jemi në dietë, qëllimi ynë është që ushqimin të cilin e hamë ta fusin në organizëm me sa më pak kalori Është shumë me...

“Ndryshon Covid-i”/ Preken të rinjtë, por nuk …

0
Identikiti i pandemisë duket se ka ndryshuar. Tani mosha mesatare e rasteve të diagnostikuar është rreth 40 vjetëve ndërkohë që në mars dhe prill,...

Çaji i zakonshëm i nenexhikut – Ilaç universal i gjyshes që...

0
Ndikon shkëlqyeshëm si mjet këndelljeje dhe qetësimi, por meritat më të mëdha i ka si pastrues efikas i sekrecionit të mushkërive Nenexhiku, menta apo peperminti...

Shenjat që ju tregojnë nëse e keni kaluar Covid-19

0
Të gjithë jemi në dyshim nëse jemi prekur nga koronavirusi. Megjithëse është e vështirë të thuhet një përgjigje e saktë, vetëm nëpërmjet simptomave, këtu...

Njihuni me 4 përfitimet e rëndësishme që merr trupi gjatë të...

0
Noti në det mundet të përmirësojë humorin dhe shëndetin në përgjithësi. Efektet shëruese të ujit të detit u përmblodhën në termin ‘Thalassotherapy’ ‘Terapia e...

Aminoacidet që gjenden në meteoritë janë më të vështirë për tu...

0
Bakteret dhe viruset mund të jenë “rrezik” për sistemin imunitar të njeriut. Duke pasur parasysh kushtet e duhura dhe përzierjen e elementeve, është e imagjinueshme...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS