10 C
Tirana
Friday, February 28, 2020
Ballina Etiketimet Shendetesia ne shqiperi

Etiketim: shendetesia ne shqiperi

Ushqimi i vetëm që parandalon gripin

0
Shumë nga ne njohin dikë që duket sikur nuk sëmuret kurrë. Ndoshta është pastor që nuk e kap asnjëherë gripi pavarësisht se shtrëngon qindra...

Studimi: Konsumimi i birrës është më efektive sesa ilaçet kundër dhembjeve

0
Sipas ekspertëve nga Universiteti i Greenëich në një studim në vitin 2017, është gjetur se alkooli mund të zvogëloj nivelin e dhembjeve përqindje e...

3 këshilla shëndetësore të çuditshme, por të vërteta

0
Shumë metoda për të përmirësuar shëndetin tuaj janë mjaft të thjeshta: të humbni peshë, hani më shumë për të rritur energjinë tuaj, bëni më...

Studimi/ Gjethet e hurmave ndihmojnë në qarkullimin e gjakut

0
Hurmat e shijshme dhe ekzotike kanë diçka magjike që shkon përtej kënaqësisë së shqisave tona të shijes. Nga veriu në jug, Shqipëria është e...

Mbroni trurin tuaj, mjafton vetëm 150 gramë në ditë nga ky...

0
Kërpudhat mbrojnë trurin e të rriturve nga rënia njohëse dhe duhen vetëm disa gramë në ditë për të provuar këto përfitime. Zbulimi i Universitetit...

Gjithë arsyet pse duhet të hani çdo ditë kanellë

0
Aroma e kanellës na sjell ndërmend atmosferën e festave, edhe pse kjo erëz mund të shijohet në çdo moment të vitit. Ka nga ata që...

Përqafimi i bebeve nga prindërit ndikon në zhvillimin mendor të tyre

0
Afërsia fizike e prindërve me beben e tyre ndikon në zhvillimin e inteligjencës së tyre. Një anketim ka zbuluar se sa më shumë që...

6 ushqime që burrat duhet t’i hanë çdo ditë

0
Ushqimi është një proces sa i nevojshëm aq edhe i kënaqshëm për çdo njeri. Me anë të ushqimit përveç shijes së mirë që përfitohet, dhuron...

Lëngjet detoksifikuese të cilat duhet t’i bëni pjesë të dietës suaj,...

0
Në ditët e sotme, shumica e njerëzve janë duke u përpjekur të përmirësojnë shëndetin e përgjithshëm përmes lëngjeve detoksifikuese, të cilat ndihmojnë në pastrimin...

Pesë receta të thjeshta në shtëpi për të luftuar sëmundjet sezonale

0
Jeni prekur nga sëmundjet sezonale? Dije që shpesh zgjidhja më efektive është pikërisht para syve tuaj dhe e bën krejtësisht të padobishme të dilni...