Lëshohen në hapësirë satelitët “Albania”, Rama nxjerr pamjet: U tha, u bë!

0
Gjigandi

Janë lëshuar në hapësirë satelitët Albania 1 dhe Albania 2.

‘Ja dhe kjo, u tha, u bë! Sapo është lëshuar nga Cape Canaveral, Florida raketa Falcon 9, misioni i përbashkët i SpaceX Transporter 6 që transporton për në hapësirë edhe satelitët tanë, Albania 1 dhe Albania 2.’- njofton kryeministri Edi Rama.

o.j/dita

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu