Salianji mungon në seancën e dosjes ‘Babale’, ja në cilën datë do të mbahet

0
Gjigandi

Deputeti i opozitës Ervin Salianji ka munguar ditën e sotme në Gjykatën e Apelit për dosjen ‘Babale’.

Trupi gjykues ka lexuar kërkesën e bërë nga Salianji për shtyrje të gjyqit ndërsa argumenton se ndodhet në Indonezi më një aktivitet, madje ka paraqitur dhe biletën e fluturimi.

Nga kjo arsye seanca për Salinjain është shtyrë në datën 12 qershor në orën 10:30.
Në Apel Salianji kundërshton dënimin me 1 vit burg dhënë nga Gjykata e Tiranës në dhjetor të vitit 2019, pasi u shpall fajtor për akuzën e “kallëzimit të rremë”.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu