fbpx
25 C
Tirana
E premte, 10 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Vende vakante

Etiketim: vende vakante

Hani më shumë qepë të kuqe: Ajo vret qelizat e kancerit...

0
Ndërsa ekzistojnë shumë lloje të qepëve: të ëmbëla, spanjolle, të verdha, të bardha, të kuqe, qepët janë një nga ushqimet më të shëndetshme që...

Çfarë është stresi oksidues, shkaqet e kësaj sëmundjeje

0
Edhe pse stresi oksidues nuk është një term që ju e dëgjoni shumë shpesh, është një ngjarje më e zakonshme nga sa mendoni...Në fakt,...

Pse plasariten thembrat dhe si t’i rregulloni ato natyralisht

0
Nëse vini re çarje tek këmbët, me siguri supozoni se është për shkak të dehidrimit ose mungesës së lagështirës në lëkurën tuaj. Sidoqoftë, në...

Përhapja e coronavirusit përmes ajrit, pesë gjërat rreth rrezikut dhe mënyrat...

0
Më shumë se shtatë muaj pasi u zbulua për herë të parë coronavirusi i ri, shkencëtarët dhe ekspertët e shëndetit ende po përpiqen të...

Kremi kundër diellit, zbuloni cilët janë përbërësit e dëmshmëm dhe çfarë...

0
Ekspozimi i tepërt dhe i pambrojtur ndaj diellit është një nga faktorët kryesorë të plakjes së parakohshme dhe dëmtimeve të forta të lëkurës. Aplikimi...

Farat e rrushit/ Zbuloni si t’i përdorni për veshkat dhe mëlçinë

0
Mjaft konsumatorë preferojnë t’i nxjerrin farat e rrushit, madje të tjerë nuk konsumojnë as lëkurën e këtyre kokrrave. A e dini pse bëjnë gabim?...

Një burim i shkëlqyer vitaminash: Lëkurët e shalqinit nuk duhen hedhur

0
Shalqiri është fruti i preferuar i shumë njerëzve gjatë stinës së nxehtë të verës. Një frut i lëngshëm dhe plot vlera ushqyese shalqiri gjen...

Shenjat që jep trupi dhe si të kuptoni dhimbjen e apandesitit

0
Në ditët e sotme, sa herë që kemi një dhimbje ose problem shëndetësor, gjëja e parë që bëjmë është të kërkojmë në internet. Duke qenë...

Kulaç me kajmak

0
Kulaçi me kajmak, e shndërron racionin në një moment relaksi dhe kënaqësie. Përbërësit: – 1 kg miell, – Një lugë e vogël kripë, – 50 g tharmë të...

Coronavirus: Frika nga rritja e sëmundjeve të kafshëve te njerëzit

0
Sëmundjet infektive - të cilat hidhen nga kafshët te njerëzit - po rriten dhe do të vazhdojnë ta bëjnë këtë pa veprim për të...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS