fbpx
25 C
Tirana
E premte, 10 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Ekzaminimet shendetesia gov al

Etiketim: ekzaminimet shendetesia gov al

Hani më shumë qepë të kuqe: Ajo vret qelizat e kancerit...

0
Ndërsa ekzistojnë shumë lloje të qepëve: të ëmbëla, spanjolle, të verdha, të bardha, të kuqe, qepët janë një nga ushqimet më të shëndetshme që...

Pse plasariten thembrat dhe si t’i rregulloni ato natyralisht

0
Nëse vini re çarje tek këmbët, me siguri supozoni se është për shkak të dehidrimit ose mungesës së lagështirës në lëkurën tuaj. Sidoqoftë, në...

Studimi tregon se vitamina D mund të zvogëlojë rrezikun e marrjes...

0
Studimet e kryera në Japoni kanë treguar që rreziku i gripit tek fëmijët mund të ulet me 50% nëse marrin rregullisht vitaminë D. Rëndësia e...

Boza, vlerat dhe historia e origjinës shqiptare

0
Shqiptare apo produkt i Perandorisë Osmane? Cila është origjina e vërtetë e bozës? Ndoshta jo shumëkush e di, por historia e kësaj pijeje, nuk...

Ushqimet që i luftojnë infeksionet në trup

0
Përveç medikamenteve, në raste virozash apo infeksionesh të ndryshme rekomandohen ushqime dhe bimë mjekësore që funksionojnë më së miri. Xhenxhefili Sipas të dhënave të AgroWeb.org, xhenxhefili...

Pse njerëzit që nuk i lajnë këmbët në dush bëjnë një...

0
Një sasi e madhe djerse gjatë ditës mund të prodhohet vetëm nga këmbët tona, pasi ato kanë rreth 250,000 gjëndra djerse! Dhe e kombinuar...

Vitamina B12 dhe rreziku që sjell mungesa e saj tek personat...

0
Në vazhdën e studimeve që po kryejnë shkencëtarët për të zbuluar sa më shumë rreth COVID-19 është zbuluar një fakt interesant për vitaminën B12....

​Shkencëtarët: COVID-19 transmetohet përmes ajrit, OBSH duhet të ndryshojë rekomandimet

0
Qindra shkencëtarë pretendojnë se ka prova që koronavirusi në grimca më të vogla në ajër mund të jetë ngjitës dhe i kanë bërë thirrje...

Befasojnë ekspertët: Në Europë qarkullon një tjetër lloj i virusit!

0
Covid 19 është një virus i ri dhe i panjohur për njerëzimin, e si i tillë, është rrethuar me enigma. Ka shumë pikëpyetje rreth...

Shkencëtarët na tregojnë si të mbrohemi nga koronavirusi kur shkojmë në...

0
Shpëlarja e tualetit me kapak hapur lejon përhapjen e gimcave të aerosolit, të cilat mund t'ju infektojnë me koronavirus apo viruse të tjera, thonë...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS