fbpx
17 C
Tirana
E mërkurë, 15 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shendetesia ne maqedoni

Etiketim: shendetesia ne maqedoni

Efektet e mrekullueshme të bamjes në organizëm

0
Bamja është një nga ushqimet më të shëndetshme të cilat përdoren për shekuj me radhë për qëllime shëruese. Ajo përdoret në mbarë botën si...

Me asnjë ilaç nuk mund të krahasohet: Kjo pije stabilizon sheqerin,...

0
Për shkak të përmbajtjes së lartë të vitaminave dhe mineraleve, kjo pije ka efekt të dobishëm në punën e gjithë organizmit Në saje të cilësive...

A duhet ta mbajnë maskën fëmijët kur luajnë? Përgjigjen ekspertët

0
Me numrin e rasteve të infektimeve që rriten nga Covid-19, pothuaj në çdo vend të botës, mbajtja e maskës në vendet me shumë njerëz,...

7 metoda fantastike për të shpëtuar nga dhimbja e veshit në...

0
Ka faktorë të shumtë që mund të dëmtojnë shëndetin tonë, dhe një nga problemet që shkakton siklet është dhimbja e veshit. Sidoqoftë, për fat...

Ushqimi i cili parandalon rënien e flokëve dhe mund t’iu ndihmojnë...

0
Ndoshta keni qeshur me personat që konsumonin kumbulla të thara çdo ditë, por siç rezulton, kjo është një zgjedhje e duhur. E mbushur me lëndë...

Ushqimi i cili parandalon rënien e flokëve dhe mund t’ju ndihmojnë...

0
Ndoshta keni qeshur me personat që konsumonin kumbulla të thara çdo ditë, por siç rezulton, kjo është një zgjedhje e duhur. E mbushur me lëndë...

A keni dëgju për akullore pa gluten?

0
Kremoze, e ftohtë dhe e ëmbël – kjo është ajo që duhet të shijojë akullorja. Por nga vjen shija e saj në të vërtetë? Cilat janë...

“Magjia” e hudhrës: Me 12 thelpinj largoni peshën e tepërt

0
Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale. Një problem...

Imuniteti nga coronavirusi mund të zgjasë vetëm disa muaj, paralajmërojnë shkencëtarët

0
Njerëzit që janë shëruar nga coronavirusi mund të kenë imunitet vetëm për disa muaj, ka gjetur një studim i ri shqetësues. Më parë thuhej se...

​COVID-19 mund të transmetohet nga nëna te fëmija gjatë shtatzënisë

0
Transmetimi i virusit SarsCov2 nga nëna te fëmija gjatë shtatzënisë mund të jetë i mundur. Të dhënat dalin nga dy raste në qendër të një...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS