5.5 C
Tirana
E premte, 3 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Shendetesia publike

Etiketim: shendetesia publike

Përse personat që kanë probleme me zemrën duhet të hanë çokollatë...

0
Çokollata, përveç që e bën një person të lumtur, është gjithashtu shumë e dobishme për shëndetin e zemrës, kanë konfirmuar shkencëtarët amerikanë. Studimi, i zhvilluar...

Zbuloni arsyet pse duhet të konsumoni rrush për shëndetin e zemrës

0
Rrushi është plot e për plot me ushqyes që i bëjnë mirë lëkurës, zemrës dhe enëve të gjakut. Rrushi është një nga dhuratat më...

Dhuna e “heshtur” në ambientin e punës

0
Koncepti i bulizmit në vendin e punës (workplace-bullying) i referohet të gjitha situatave ku një ose më shumë persona ndihen të nënshtruar nga të...

Ushqimi që nuk duhet ta konsumoni në mëngjes

0
Tanimë dihet, se mëngjesi është një nga vaktet kryesore dhe më të rëndësishme të ditës. Prandaj, duhet t’i kushtoni rëndësi të madhe asaj, se...

Disa shenja që mund t’iu tregojnë nëse keni qenë të infektuar

0
Megjithëse është e vështirë të thuhet një përgjigje e saktë, vetëm nëpërmjet simptomave, këtu janë disa shenja që tregojnë se në të shkuarën ju...

Truqe fenomenale për ta bërë mishin më të shijshëm

0
Me siguri nuk jeni gjithmonë të kënaqur me cilësinë e mishit të cilin e keni blerë, aq më parë që atë do ta vëreni...

Njihuni me 4 përfitimet e rëndësishme që merr trupi gjatë të...

0
Noti në det mundet të përmirësojë humorin dhe shëndetin në përgjithësi. Efektet shëruese të ujit të detit u përmblodhën në termin ‘Thalassotherapy’ ‘Terapia e...

Dezinfektantët/ Ja pasojat negative që shkaktojnë në trupin tonë, dhe efektet...

0
Që me fillimin e pandemisë, produkti më i kërkuar në farmaci ishte dezinfektanti i duarve. Megjithatë duket se ka ngjallur dyshime për efektet e tij...

10 arsye pse duhet të konsumoni çdo ditë lëngun e Aloe...

0
Tashmë dihet që xheli i aloe verës mund të përdoret për shumë probleme të ndryshme, por ajo që ndoshta nuk dimë është pirja e...

Si izolimi dëmtoi shëndetin e fëmijëve

0
Karantina mund të ketë sjellë efekte afatgjata në shëndetin e fëmijëve. Pandemia, ndikoi tek ta në një mënyrë tjetër. Mbyllja për një kohë kaq...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS