fbpx
15 C
Tirana
Wednesday, May 27, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Ministria e shendetesise

Etiketim: ministria e shendetesise

Hani luleshtrydhe sepse i bëni nder shëndetit tuaj, 6 përfitimet fantastike

0
Nëse nuk jeni "tifoz" i luleshtrydheve, në fakt duhet të jeni!! Jo vetëm që kanë një shije të mirë, mund të konsumohen si frut...

Aciditeti i urinës mund të dëmtojë eshtrat, nyjat, zemrën dhe veshkat:...

0
Me rastin e tretjes së ushqimit formohet aciditeti e urinës në organizëm – bashkim organik në bazë purine Nëse është e pranishme në sasi të...

Fauci: Koronavirusi nuk do të zhduket nga planeti

0
Ndërsa SHBA vazhdon të luftojë me shpërthimin e koronavirusit, frika për një valë të dytë të rasteve ka ardhur në vend. Ndërsa nuk ka dyshim...

Pesë gjërat e jashtëzakonshme që bën truri kur je në gjumë

0
Njeriu shpenzon një të tretën e jetës së tij duke fjetur gjumë. Ky informacion është mjaft domethënës, sidomos për faktin se gjumi është thelbësor...

Meshkujve të cilëve u bien flokët në moshë të re janë...

0
Meshkujt të cilëve u bien flokët apo u thinjen në një moshë të re janë pesëfish më të prirë të zhvillojnë sëmundje të zemrës...

Mjekët e mbajnë sekret! Por kjo është metoda e thjeshtë që...

0
Dhimbja e nervit ishiatik ndryshon në intensitet, ama e dini se për shumë njerëz është e padurueshme dhe krijon probleme të mëdha në jetën...

OBSH: Ushqeni fëmijët me qumësht gjiri edhe nëse jeni infektuar me...

0
Organizata Botërore e Shëndetësisë, UNICEF-i dhe Rrjeti Ndërkombëtar i Veprimit për Ushqimin e Fëmijëve, sipas një raporti kanë zbuluar se pavarësisht përpjekjeve për të...

Shenjat e para të kancerit në lukth

0
Tumoret në lukth janë shkaktari i dytë më i shpeshtë i kancerit në botë. 85 për qind e tyre janë adenokarcionme të lukthit, ndërkaq...

Për të mos mbirë patatet gjatë qëndrimit një kohë të gjatë,...

0
Vetëm vendosni një mollë në qese dhe mos u brengosni! Është mjaft e thjeshtë Patatja është artikull të cilin e gatuajmë pothuajse me të gjitha...

Të gjitha ilaçet natyrale në një vend: Kështu ka trajtuar sëmundjet...

0
Të gjitha ilaçet natyrale në një vend: Kështu ka trajtuar sëmundjet profetja e famshme Baba Vanga! Parashikuesja e famshme e verbër ka pasur ilaçin nga...