fbpx
15 C
Tirana
E mërkurë, 15 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shendetesia ime.gov.al

Etiketim: shendetesia ime.gov.al

Efektet e mrekullueshme të bamjes në organizëm

0
Bamja është një nga ushqimet më të shëndetshme të cilat përdoren për shekuj me radhë për qëllime shëruese. Ajo përdoret në mbarë botën si...

Përhapja e koronavirusit nga ajri, si të mbroni veten dhe 5...

0
Më shumë se shtatë muaj pasi u zbulua për herë të parë koronavirusi i ri, shkencëtarët dhe ekspertët e shëndetit ende po përpiqen të...

“Magjia” e hudhrës: Me 12 thelpinj largoni peshën e tepërt

0
Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale. Një problem...

A janë të sigurta maskat dhe sa e vërtetë është që...

0
Pretendimet e shpërndara në rrjetet sociale, për sa i përket përdorimit të maskës, kanë filluar të bëhen alarmante. Ndër to janë: Maskat mund të...

E dini sa sëmundje mund të shëron bananja?

0
Ndoshta askush nga ne nuk e dinte, por bananja është vërtet një frut i rëndësishëm në jetëgjatësinë tonë, pasi na ndihmon në luftën kundër...

Vuani nga zemra? Ja 4 pijet që duhet të pini çdo...

0
Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve...

Burrat janë më të rrezikuar nga diabeti

0
eti Sipas një studimi të kryer së fundmi, rastet e vdekjes nga sëmundja e diabetit janë më të shpeshta tek meshkujt sesa tek femrat. Kjo për...

Si ta ndalësh virusin

0
Që nga momenti kur u shfaqën raportimet e para për koronavirusin e ri, lista e simptomave të njohura ka ndryshuar, ashtu siç ka ndryshuar...

Përhapja e coronavirusit përmes ajrit, pesë gjërat rreth rrezikut dhe mënyrat...

0
Më shumë se shtatë muaj pasi u zbulua për herë të parë coronavirusi i ri, shkencëtarët dhe ekspertët e shëndetit ende po përpiqen të...

Nga bulmeti tek ëmbëlsirat ja cili është grupi i ushqimeve që...

0
Dieta ushqimore luan një rol  të rëndësishëm në shfaqjen e puçrrave, edhe pse nuk është vetëm ushqimi shkaktar i tyre. Mbajtja e një ditari...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS