5.5 C
Tirana
E premte, 3 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Shendetesia te fundit nga

Etiketim: shendetesia te fundit nga

Edhe rënia e flokëve, simptomë e koronavirusit? Dermatologët shpjegojnë arsyet

0
Covid-19 po shfaq kohë pas kohe simptoma të ndryshme. Studimet e fundit të studiuesve në Amerikë dhe Britani kanë vënë re që, veç simptomave...

Disa shenja që mund t’iu tregojnë nëse keni qenë të infektuar

0
Megjithëse është e vështirë të thuhet një përgjigje e saktë, vetëm nëpërmjet simptomave, këtu janë disa shenja që tregojnë se në të shkuarën ju...

Studimi: Skuqjet në gojë mund të jenë një simptomë e re...

0
Mjekët nga Spitali Universitar Roman y Cajal gjurmuan simptomat e 21 pacientëve Covid-19 nga 30 marsi dhe 8 prilli. Studimi i tyre tregoi se 83%...

Truqe fenomenale për ta bërë mishin më të shijshëm

0
Me siguri nuk jeni gjithmonë të kënaqur me cilësinë e mishit të cilin e keni blerë, aq më parë që atë do ta vëreni...

Shkencëtarët japin lajmin e mirë për antitrupa

0
Shkencëtarët pretendojnë se ata kanë zbuluar antitrupat më të fuqishëm në gjakun e pacientëve që e kanë kaluar Covid-19, duke rritur shpresat se njerëzit...

Çaji i zakonshëm i nenexhikut – Ilaç universal i gjyshes që...

0
Ndikon shkëlqyeshëm si mjet këndelljeje dhe qetësimi, por meritat më të mëdha i ka si pastrues efikas i sekrecionit të mushkërive Nenexhiku, menta apo peperminti...

Nëse keni përdor një maskë të tillë për t’u mbrojtur nga...

0
Nëse keni përdorur një maskë, e cila njihet ndryshe si “N95 Mask”, mund të jeni duke i bërë më shumë dëm vete Meqenëse është e...

Analizat që çdo grua në të 50-at e saj duhet t’i...

0
Të pesëdhjetat janë vite të rëndësishme në jetën e një gruaje. Kjo moshë nënkupton pikun e përvojës por edhe fillimin e një tranzicioni të...

2 mineralet që ndihmojnë trupin të përballojë temperaturat e larta, ja...

0
Thuajse çdo gje që ndodh jashtë trupit ndikon menjëherë edhe funksionet brenda të tij. E shembulli më i mirë për këtë është ngritja ose...

OBSH: Nuk do të kthehemi në normalitetin e vjetër

0
Pandemia e koronavirusit ka trazuar jetët e miliarda personave. Shumë kanë qëndruar në shtëpi për muaj me radhë dhe të tjerë, kanë humbur punën...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS