10.5 C
Tirana
E diel, 27 Nëntor, 2022
Ballina Etiketimet Gazeta shendetesia

Etiketim: gazeta shendetesia

Efektet mahnitëse që ushtrimet fizike kanë në trurin e njeriut

0
“Po sikur t’ju thoja se ekziston diçka që mund ta bëni që tani, e cila do të kishte një efekt pozitiv të menjëhershëm në...

Si t’i trajtosh shputat e këmbëve dhe lëkurën e thatë para...

0
Bashkë me sezonin e plazhit, fillon edhe tharja e menjëhershme e lëkurës, e cila e tregon shumë shpejt dehidratimin. Nëse do ta shmangësh këtë...

E diela e pastave, provoni të hidhni pak verë të kuqe...

0
Derisa i gatuajmë bashkë, spaghetti me salcë domatesh, mund të provosh edhe një recetë të re që e gjen dendur edhe nga emra të...

Nuk ka dilema më: Videoja e cila qartë tregon se sa...

0
Nga sa pikla, të cilat i shihni në foto, sa mbron secila maskë, maska kirurgjikale apo ajo ‘e qepur vetë’, mësoni në video! Bartja e...

Alergjia nga dielli/ Çfarë duhet të dini dhe kujdesi që duhet...

0
Me ngrohjen e motit, njerëzit shpenzojnë më shumë kohë duke qëndruar në natyrë, por shumë syresh ankohen për alergjinë nga dielli. Alergjia nga dielli...

Shkencëtarët japin lajmin e mirë për antitrupa

0
Shkencëtarët pretendojnë se ata kanë zbuluar antitrupat më të fuqishëm në gjakun e pacientëve që e kanë kaluar Covid-19, duke rritur shpresat se njerëzit...

Nëse keni përdor një maskë të tillë për t’u mbrojtur nga...

0
Nëse keni përdorur një maskë, e cila njihet ndryshe si “N95 Mask”, mund të jeni duke i bërë më shumë dëm vete Meqenëse është e...

Rutina e thjeshtë që parandalon sulmin në zemër

0
Sulmet e zemrës janë urgjencë mjekësore që kërkojnë trajtim të menjëhershëm. Sulmet e zemrës ndodhin kur furnizimi i saj me gjak bllokohet papritmas. Por, ndonëse...

Uthull dhe hudhër, përzierja fantastike për të humbur peshë

0
Uthulla me hudhrën janë dy produkte të kuzhinës të cilat janë të jashtëzakonshme për shëndetin. Kur bashkohen në një tonik të vetëm, të dy këto...

Dezinfektantët/ Ja pasojat negative që shkaktojnë në trupin tonë, dhe efektet...

0
Që me fillimin e pandemisë, produkti më i kërkuar në farmaci ishte dezinfektanti i duarve. Megjithatë duket se ka ngjallur dyshime për efektet e tij...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS