5.5 C
Tirana
E premte, 3 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Instant shendetesia

Etiketim: instant shendetesia

Përse personat që kanë probleme me zemrën duhet të hanë çokollatë...

0
Çokollata, përveç që e bën një person të lumtur, është gjithashtu shumë e dobishme për shëndetin e zemrës, kanë konfirmuar shkencëtarët amerikanë. Studimi, i zhvilluar...

Dhuna e “heshtur” në ambientin e punës

0
Koncepti i bulizmit në vendin e punës (workplace-bullying) i referohet të gjitha situatave ku një ose më shumë persona ndihen të nënshtruar nga të...

Zbuloni çfarë ndodh me trupin nëse përdorni njëkohësisht aspirinë dhe ibuprofen

0
Përzierja e disa ilaçeve të caktuara kundër dhimbjes nuk rekomandohet as nga mjekët dhe as nga ekspertët për shkak të efekteve anësore. I tillë...

Rekomandimi, një lugë uthull molle para gjumit për shëndet të mirë

0
Lajmi se uthulla është e shkëlqyer për shëndetin ka marrë dhenë, por ky produkt të befason çdo ditë. Kur vjen puna tek uthulla, ka...

Studimet sugjerojnë se humbja e dëgjimit mund të jetë një simptomë...

0
Dihet që coronavirusi mund të udhëtojë thellë në trup, duke infektuar hundën, fytin dhe mushkëritë. Por, hulumtimi i ri ka zbuluar se virusi gjithashtu mund...

Testi i gjakut i cili mund të zbulojë pesë lloje të...

0
Një test i thjeshtë gjaku mund të zbulojë pesë lloje të kancerit deri në katër vjet para se të shfaqen ndonjë simptomë, pretendojnë shkencëtarët.  ‘Biopsia...

Duhani me ngrohje fiton mbi dyshimet

0
Pajisja me ngrohje pa djegie, të duhanit, IQOS nga Philip Morris tani mund të informojë mbi riskun e modifikuar shëndetësor. Të martën, FDA njoftoi se...

Tri rregulla të thjeshta për të ndaluar një valë tjetër të...

0
Disa studime të reja   kanë arritur në përfundim, se virusi mund të largohet edhe pa praninë e një vaksine, nëse të gjithë do respektonin...

Këto janë ushqimet e detit që duhet t’i provoni sot në...

0
Ushqim i detit – është nje term kolektiv në të cilin përfshihen p.sh midhjet, karkalecat, oktapod, gaforret dhe goca deti, të cilat mund  të...

Mojito, kokteji freskues për ditë të ngrohta

0
Mes shumë recetave të pijeve freskuese dhe koktejve të ndryshme alkoolike, Mojito-n me siguri e keni dëgjuar të gjithë Kokteji kubanez, me origjinë që në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS