21.5 C
Tirana
E enjte, 18 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Shendetesia bota sot

Etiketim: shendetesia bota sot

Studimi i ri: Edhe një simptomë tjetër që po paraqitet tek...

0
Dihet që koronavirusi mund të udhëtojë thellë në trup, duke infektuar hundën, fytin dhe mushkëritë. Por, hulumtimi i ri ka zbuluar se virusi gjithashtu mund...

Personat me mbipeshë, tri herë më të rrezikuar për të vdekur...

0
Sipas një raporti të organeve të shëndetit publik në Angli, personat me mbipeshë janë tri herë më të rrezikur nga vdekja prej koronavirusit sesa...

Pse duhet të konsumoni vaj chia dhe jo vetëm farën

0
Disa prej jush tashmë mund ta dinë që farat chia janë një ushqim shumë i shëndetshëm. Shkenca është mbresëlënëse, farat Chia janë të famshme për...

Testi i gjakut i cili mund të zbulojë pesë lloje të...

0
Një test i thjeshtë gjaku mund të zbulojë pesë lloje të kancerit deri në katër vjet para se të shfaqen ndonjë simptomë, pretendojnë shkencëtarët.  ‘Biopsia...

Mbrojtja nga Covid-19, ja si të përzgjidhni maskat e duhura

0
Mbajtja e maskës për të mbrojtur veten dhe të tjerët nga virusit që gjunjëzoi globin është bërë e detyrueshme dhe një domosdoshmëri. Ajo është...

Misrat e zier për rënien nga pesha, ja si t’i përgatisni

0
Megjithëse për stinën e verës mund të rendisim një listë të gjatë ushqimesh të mrekullueshme. Misri është ndër ushqimet më karakteristike dhe të shijshme...

Pesë mënyra si ta trajtoni lëkurën e yndyrshme

0
Lëkura e yndyrshme e sidomos fytyra vjen si pasojë e mbiprodhimit të një substance të quajtur sebum në sipërfaqen e lëkurës. Në doza të moderuara...

Maskat zvogëlojnë performancën e njerëzve të shëndetshëm

0
Veshja “me mbrojtje nga goja dhe hunda” zvogëlon aftësinë fizike të personave të shëndetshëm, sugjeron një ekzaminim nga Spitali Universitar Leipzig. Në botën e punës,...

Çfarë i ndodh trupit, nëse pini alkool çdo ditë gjatë një...

0
Alkooli, kur konsumohet në sasi të moderuar, është i kënaqshëm. Megjithatë, gjatë festave të fundvitit, shumë njerëz kanë tendenca ta teprojnë me alkool dhe...

​Zbulohen gjashtë lloje të COVID-19

0
Shkencëtarët britanikë analizuan të dhënat nga një aplikacion për monitorimin e koronavirusit dhe identifikuan gjashtë lloje të sëmundjes sipas ashpërsisë së simptomave. Gjetjet nga Kolegji...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS