fbpx
28 C
Tirana
E mërkurë, 15 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shendetesia gov al

Etiketim: shendetesia gov al

Shkencëtarët britanikë tregojnë se a mund të infektohemi dy herë nga...

0
Një studim i ri së fundmi ka treguar se imuniteti ndaj virusit mund të jetë afatshkurtër, gjerësisht nga pacientët të cilët u shëruan nga...

Produktet dezinfektuese që mund të vrasin COVID-19 brenda dy minutash

0
Me COVID-19 ende aktiv, shumë prej nesh ende po bëjmë gjithçka mundemi për ta mbajtur veten të sigurt. Një nga mënyrat më të mira për...

Çfarë ushtrimesh duhet të shmangni patjetër nëse keni probleme me zemrën?

0
Nëse vuani nga sëmundjet e zemrrës, disa lloje ushtrimesh mund të bëjnë më shumë dëm sesa mirë kur bëhet fjalë për shëndetin tuaj. Sidoqoftë,...

Si hiqet rriqra: Bëhuni të kujdesshëm dhe të vëmendshëm në mënyrë...

0
Insektet e imëta, të cilat rrallë janë më të mëdha se 5 milimetra, mund të shkaktojnë probleme të mëdha në organizmin e njeriut Këta parazitë...

E dini sa sëmundje mund të shëron bananja?

0
Ndoshta askush nga ne nuk e dinte, por bananja është vërtet një frut i rëndësishëm në jetëgjatësinë tonë, pasi na ndihmon në luftën kundër...

​OBSH po rishikon se si transmetohet Covid-19 përmes ajrit

0
Organizata Botërore e Shëndetit ka konfirmuar ekzistencën e provave në rritje që virusi korona gjithashtu mund të transmetohet përmes grimcave të vogla që notojnë...

​Shërohet pacienti i parë me HIV pa transplant të palcës kurrizore

0
Një 36-vjeçar i trajtuar me një përzierje të re ilaçesh mund të jetë i pari që shërohet nga infeksioni HIV, pa pasur nevojë për...

Ai dini dobitë e Mjaltës ?

0
Mjalta konsiderohet si një prej ushqimeve më të dobishme për shumicën e njerëzve dhe për këtë arsye edhe quhet lëng i artë që krijon mrekulli. Bletët...

5 rastet kur diabetikët duhet të shkojnë në urgjencë

0
Një nga sëmundjet më të përhapura të globit është pa dyshim diabeti, e sidomos diabeti i tipit 2. Diabeti është cilësuar nga Organizata Botërore...

OBSH-ja pranon se po shfaqen prova për përhapjen e koronavirusit nga...

0
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka pranuar se po shfaqen prova të shumta që tregojnë se koronavirusi përhapet gjerësisht në ajër, një gjetje kjo që...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS