fbpx
25 C
Tirana
E premte, 10 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Ekzaminimet shendetesia gov al examination

Etiketim: ekzaminimet shendetesia gov al examination

Ajo që mjekët nuk po arrijnë ta vërejnë: Njerëzit me simptoma...

0
Mjekët mund të mos vërejnë shenjat e çrregullimeve serioze dhe fatale të trurit, që shkaktohen nga koronavirusi, pasi ato shfaqen te pacientët që kanë...

Ndryshimi mes trupit të gruas dhe burrit: Tetë fakte që duhet...

0
Trupi i gruas, ndonëse mund të përshkruhet gjerësisht si i butë dhe delikat, ndodh të durojë edhe dhimbjet e paimagjinueshme të lindjes Por kjo nuk...

Si të digjni kalori gjatë pushimeve pa shkuar në palestër?

0
Pushimet janë një kohë e shkëlqyeshme që jo vetëm na japin mundësinë të largohemi nga stresi dhe lodhja nga puna, por edhe të shohim...

Mësoni: Dieta me makarona, bënë mrekulli për pak kohë

0
Një studim mbi dietën e më shumë se 23 mijë njerëzve ka zbuluar që konsumimi i moderuar i makaronave shoqërohet me një bel më...

Gjithçka që duhet të dini për strijat

0
Na pëlqen ose jo, në një moment gjatë jetës sonë, strijat do të shfaqen në lëkurën tonë. Edhe pse janë një gjendje shumë e zakonshme...

Tri mënyra për të ruajtur shikimin tuaj ndërsa plakeni

0
Gati gjysma e njerëzve nuk e kuptojnë se shikimi i tyre po ndryshon për shkak të mënyrës se si truri përshtatet. Për fat të mirë,...

Kjo kafshë e çuditshme mund të jetë një kurë për kancerin...

0
Minjtë-mola lakuriqë kanë sistem të veçantë imunitar për luftimin e tumorit që i bën ata rezistent ndaj kancerit, ka zbuluar një studim i ri. Më...

Arsyeja pse duhet të hani farërat e shalqirit në vend se...

0
Shalqinjtë janë një nga ushqimet më freskuese dhe më të shijshme për t’u shijuar në një ditë të nxehtë vere. Sigurisht, shumica prej nesh i...

Si t’i trajtoni në kushte shtëpie infeksionet vaginale mykotike

0
Infeksionet vaginale mykotike ndryshe njihen edhe si vaginiti vulvular dhe shkaktohen nga Candida albicans që është vlerësuar të shkaktojnë rreth 92% të të gjitha...

Virologu këshilltar i Presidentes së KE-së: Pandemia e Covid sapo ka...

0
Pandemia e koronavirusit sapo ka filluar, por vala e dytë mund të ketë karakteristika shumë të ndryshme nga e para. Kështu deklaroi në një intervistë...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS