5.5 C
Tirana
E premte, 3 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Shendetesia dhe kafshet

Etiketim: shendetesia dhe kafshet

Çaji i zakonshëm i nenexhikut – Ilaç universal i gjyshes që...

0
Ndikon shkëlqyeshëm si mjet këndelljeje dhe qetësimi, por meritat më të mëdha i ka si pastrues efikas i sekrecionit të mushkërive Nenexhiku, menta apo peperminti...

Rutina e thjeshtë që parandalon sulmin në zemër

0
Sulmet e zemrës janë urgjencë mjekësore që kërkojnë trajtim të menjëhershëm. Sulmet e zemrës ndodhin kur furnizimi i saj me gjak bllokohet papritmas. Por, ndonëse...

Burrat tullacë me 40% më shumë gjasa të përfundojnë në spital...

0
Burrat tullacë kanë 40 për qind më shumë të ngjarë të infektohen me koronavirusin dhe të përfundojnë në spital, ka gjetur së fundmi një...

Studimi, ja sa herë në javë duhet të lani flokët gjatë...

0
Flokët janë një shënjestër e lehtë e rrezeve të dëmshme të diellit, pluhurit dhe faktorëve të tjerë dëmtues që gjenden në ajër. Përpos tyre,...

Dhimbja e shpatullës dhe lidhja me shëndetin e zemrës… Kur duhet...

0
Një studim, ka zbuluar një lidhje mes faktorëve të rrezikut për shfaqjen e sëmundjeve të zemrës dhe dhimbjet apo problemet me shpatullën. Studimi u...

10 arsye pse duhet të konsumoni çdo ditë lëngun e Aloe...

0
Tashmë dihet që xheli i aloe verës mund të përdoret për shumë probleme të ndryshme, por ajo që ndoshta nuk dimë është pirja e...

Eliminojini njollat në fytyrë, duke ndjekur këto këshilla

0
Maska me qumësht është mjaft efikase për eliminimin e njollave që shfaqen në fytyrën e njomë. Sigurisht, përveç qumështit si përbërës kryesor, kjo maskë kërkon...

Njihuni me pijet që përkeqësojnë kolesterolin dhe shëndetin e zemrës

0
Pijet industriale të mbushura plot me sheqerna janë kudo dhe konsumohen nga shumica e njerëzve, duke nisur që nga fëmijët e vegjël e deri...

Vlerat e fibrës shkojnë përtej stomakut dhe tretjes

0
Fibra dietike është një ushqyes me bazë bimore, një lloj karbohidrati që nuk shpërbëhet në molekula sheqeri të tretshme. Fibra është e rëndësishme për...

Gjumi gjatë ditës, shumë i nevojshëm

0
Pavarësisht se çfarë bëjnë gjatë ditës, disa persona thjesht pëlqejnë të bëjnë një gjumë të shkurtër pasdite. Ky pushim i vogël gjatë ditës është një...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS