23.5 C
Tirana
E diel, 14 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Ekzaminimi shendetesia gov al

Etiketim: ekzaminimi shendetesia gov al

Çka është pneumonia e rëndë, të cilën po e shkakton koronavirusi...

0
Pacientëve me koronavirus u zhvillohet pneumonia në mushkëri, e cila është një gjendje serioze dhe që mund të jetë edhe vdekjeprurëse. Madje, sipas kontastimeve të fundit...

Edhe rënia e flokëve, simptomë e koronavirusit? Dermatologët shpjegojnë arsyet

0
Covid-19 po shfaq kohë pas kohe simptoma të ndryshme. Studimet e fundit të studiuesve në Amerikë dhe Britani kanë vënë re që, veç simptomave...

Skuqjet nga COVID-19: Si mund të jetë lëkura juaj një shenjë...

0
Ndërsa vazhdon pandemia, mjekët dhe studiuesit po mësojnë më shumë rreth simptomave të COVID-19. Dhe, siç rezulton, disa prej tyre – si skuqjet –...

Kura me gjethe dafine për problemet e stomakut dhe për një...

0
Gjethet e dafinës janë fantastike për shëndetin e gjithë organizmit. Ato janë përdorur që në lashtësi nga mjekësia popullore për trajtimin dhe kurimin e...

Përse personat që kanë probleme me zemrën duhet të hanë çokollatë...

0
Çokollata, përveç që e bën një person të lumtur, është gjithashtu shumë e dobishme për shëndetin e zemrës, kanë konfirmuar shkencëtarët amerikanë. Studimi, i zhvilluar...

Për çfarë simptoma të Covid-19, trajtimi në ambientin shtëpiak është më...

0
Simptomat e zakonshme për raste “të buta” të COVID-19 përfshijnë dhimbje të fytit, kollitje dhe ethe. Duke ditur se nuk kemi ndikim direkt në virus,...

Qindra shqiptarë me COVID-19 po ndiqen nga shtëpia, por si e...

0
Më shumë se 15 mijë thirrje telefonike shkuan drejt numrit 127 edhe gjate javës se trete të muajit korrik, duke regjistruar një tendencë në...

Mënyrat më të sakta si të zgjidhni pjeprin e pjekur dhe...

0
Pjepri është një frut i freskët i stinës që mbush tryezat me ngjyrë, aromë dhe shije. Në larminë e frutave që gjenden në treg, pjepri...

Aminoacidet që gjenden në meteoritë janë më të vështirë për tu...

0
Bakteret dhe viruset mund të jenë “rrezik” për sistemin imunitar të njeriut. Duke pasur parasysh kushtet e duhura dhe përzierjen e elementeve, është e imagjinueshme...

Vaksinat kanë qenë gjithmonë efektive, pse tani tërë ky dyshim?

0
se në shumë vende, njerëzit e shohin kujdesin shëndetësor si një shërbim më shumë se sa një e drejtë dhe këtë e  konsideron si...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS