fbpx
25 C
Tirana
E premte, 10 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Ekzaminimi shendetesia gov al

Etiketim: ekzaminimi shendetesia gov al

Përhapja e coronavirusit përmes ajrit, pesë gjërat rreth rrezikut dhe mënyrat...

0
Më shumë se shtatë muaj pasi u zbulua për herë të parë coronavirusi i ri, shkencëtarët dhe ekspertët e shëndetit ende po përpiqen të...

Kërcënime serioze; Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse jeni adhurues i...

0
Sipas American Heart Association, ju duhet të konsumoni jo më shumë se 2.300 mg kripë në ditë, çka është ekuivalente me 1 lugë çaji Sugjerohet...

Farat e rrushit/ Zbuloni si t’i përdorni për veshkat dhe mëlçinë

0
Mjaft konsumatorë preferojnë t’i nxjerrin farat e rrushit, madje të tjerë nuk konsumojnë as lëkurën e këtyre kokrrave. A e dini pse bëjnë gabim?...

Zbuloni 5 ushqimet që gratë duhet të hanë çdo ditë

0
Të marrësh vendime të shëndetëshme përsa i përket ushqimit është hapi i parë drejt një organizmi gjithashtu të shëndetëshëm. Zgjedhja e ushqimeve të duhura...

Ushqimet që e shkatërrojnë trurin sipas ekspertëve

0
Ndërsa, ngrënia e ushqimeve të duhura mund t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë dhe madje edhe të luftoni problemet me shëndetin mendor, ushqimet e...

Kulaç me kajmak

0
Kulaçi me kajmak, e shndërron racionin në një moment relaksi dhe kënaqësie. Përbërësit: – 1 kg miell, – Një lugë e vogël kripë, – 50 g tharmë të...

Tri mënyra për të ruajtur shikimin tuaj ndërsa plakeni

0
Gati gjysma e njerëzve nuk e kuptojnë se shikimi i tyre po ndryshon për shkak të mënyrës se si truri përshtatet. Për fat të mirë,...

Pse njerëzit që nuk i lajnë këmbët në dush bëjnë një...

0
Një sasi e madhe djerse gjatë ditës mund të prodhohet vetëm nga këmbët tona, pasi ato kanë rreth 250,000 gjëndra djerse! Dhe e kombinuar...

Dhimbjet muskulare, njihuni me kura natyrale që funksionon

0
Dhimbjet muskulare dhe të gjymtyrëve janë të forta dhe aspak të këndshme. Fundja, asnjë dhimbje nuk është e tillë. Por në rastin e muskujve...

Arsyeja pse duhet të hani farërat e shalqirit në vend se...

0
Shalqinjtë janë një nga ushqimet më freskuese dhe më të shijshme për t’u shijuar në një ditë të nxehtë vere. Sigurisht, shumica prej nesh i...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS