13.5 C
Tirana
E diel, 27 Nëntor, 2022
Ballina Etiketimet Shendetesia wikipedia

Etiketim: shendetesia wikipedia

Zbuloni çfarë ndodh me trupin nëse përdorni njëkohësisht aspirinë dhe ibuprofen

0
Përzierja e disa ilaçeve të caktuara kundër dhimbjes nuk rekomandohet as nga mjekët dhe as nga ekspertët për shkak të efekteve anësore. I tillë...

Truqe fenomenale për ta bërë mishin më të shijshëm

0
Me siguri nuk jeni gjithmonë të kënaqur me cilësinë e mishit të cilin e keni blerë, aq më parë që atë do ta vëreni...

Problemet e shëndetit që fshihen pas mishrave të errët të dhëmbëve

0
Ashtu si ngjyra e lëkurës, edhe ngjyra e mishrave të dhëmbëve mund të ndryshojë nga një person tek tjetri–nuk është gjithmonë ajo ngjyra perfekte...

“Ndryshon Covid-i”/ Preken të rinjtë, por nuk …

0
Identikiti i pandemisë duket se ka ndryshuar. Tani mosha mesatare e rasteve të diagnostikuar është rreth 40 vjetëve ndërkohë që në mars dhe prill,...

Rutina e thjeshtë që parandalon sulmin në zemër

0
Sulmet e zemrës janë urgjencë mjekësore që kërkojnë trajtim të menjëhershëm. Sulmet e zemrës ndodhin kur furnizimi i saj me gjak bllokohet papritmas. Por, ndonëse...

OBSH: Nuk do të kthehemi në normalitetin e vjetër

0
Pandemia e koronavirusit ka trazuar jetët e miliarda personave. Shumë kanë qëndruar në shtëpi për muaj me radhë dhe të tjerë, kanë humbur punën...

Një tjetër studim konfirmon se hidroksiklorokina nuk ndihmon pacientët me COVID-19

0
Më shumë prova po shfaqen për të konfirmuar se ilaçi anti-malarie, hidroksiklorokina, nuk ndihmon pacientët me COVID-19. Një studim i publikuar të enjten ka zbuluar...

Testi i thjeshtë: si ta provoni që kosi i blerë është...

0
Kosi më i mirë është ai që bëhet vetë me farë shtëpie, nga qumështi të cilit i është hequr ajka. Për të provuar nëse kosi...

Ushqimi me proteina tre herë në ditë i bën të moshuarit...

0
Humbja e muskujve është një pasojë e pashmangshme e plakjes që mund të çojë në dobësi, rënie ose probleme lëvizshmërie. Duket se përhapja e proteinave...

E bëjmë gabimin e njëjtë të gjithë: Përbërësin të cilin nuk...

0
Shumica shtojnë vajin e ullirit kur ziejnë shpagetat, që brumi të mos ngjitet Kuzhinieri italian, Fabio Vivijani, i cili jeton dhe punon në Çikago, thotë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS