fbpx
16 C
Tirana
Tuesday, June 2, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shendetesia wikipedia

Etiketim: shendetesia wikipedia

Vaji i kokosit është më i mirë se çdo pastë dhëmbësh...

0
Hulumtimet e fundit të bëra në Institutin e Teknologjisë Athlone studiuan efektet e disa vajrave natyrorë në bakteret e zakonshme që gjenden në gojë. Shkencëtarët...

Ushqimet që duhet të konsumoni dhe të shmangni në verë

0
Temperaturat e nxehta të verës janë dërrmuese në shumë aspekte. Ushqimi është një prej tyre. Vala e të nxehtit ka tendencën të mundë oreksin...

Të gjitha lëndët ushqyese në një pikë…të vetme qumështi blete; Lexoni...

0
Bletaria është shkenca, por edhe arti që mbron shëndetin përmes produkteve të bletëve. Mes këtyre është edhe qumështi i bletës. Sidomos në kohërat e...

Nëse e ngrini në frigorifer mishin një kohë të gjatë, duhet...

0
Nëse tashmë keni blerë sasi të mëdha mishi për rezervë, është e nevojshme të dini si ta vendosni drejt atë mish në frigorifer me...

Lajme të mira për vaksinën kundër Covid-19, ekspertët amerikanë: Nuk ka...

0
Ekspertët amerikanë dhe kryevirologu i Shtëpisë së Bardhë, Anthony Fauci, janë shprehur premtues rreth rezultateve të testeve të kryera në njerëz nga kompania bioteknike...

Kanella më efekive kundër dhimbjeve se sa Ibuprofeni

0
Disponueshmëria e informacionit ka bërë të mundur që njerëzit të edukohen rreth temave të ndryshme shumë më shpejtë dhe shumë më lehtë Tani që informacioni...

Shkencëtarët dalin kundër OBSH-së për ndalimin e shpërndarjes së këtij ilaçi

0
Mbi 120 shkencëtarë kritikojnë studimin e revistës prestigjoze ‘The Lancet’ e cila bëri që OBSH të bllokojë përdorimin e hidroksilklorinës kundër Covid-19. Një hulumtim i...

Gratë që bëhen nëna në pranverë ose dimër preken më pak...

0
Gratë që bëhen nëna në dimër apo në pranverë kanë më pak gjasa për t’u prekur nga depresioni pas lindjes, thonë ekspertët amerikan, raporton...

Arsye përse duhet të konsumoni më shumë fruta deti

0
Frutat e detit janë ndër burimet më të mira të vitaminave dhe mineraleve për të cilat trupi dhe truri kanë shumë nevojë, sidomos në...

Ky ilaç nuk po përdoret as në Kosovë, e ndaloi OBSH-ja

0
Ilaçit “Hidroksilkolina” i cili përdorej në Kosovë për kurimin e pacientëve të infektuar me llojin e ri të koronavirusit (Covid-19), tanimë nuk po përdoret...