fbpx
11 C
Tirana
Friday, May 29, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shendetesia wikipedia

Etiketim: shendetesia wikipedia

Mjekët e mbajnë sekret! Por kjo është metoda e thjeshtë që...

0
Dhimbja e nervit ishiatik ndryshon në intensitet, ama e dini se për shumë njerëz është e padurueshme dhe krijon probleme të mëdha në jetën...

OBSH: Ushqeni fëmijët me qumësht gjiri edhe nëse jeni infektuar me...

0
Organizata Botërore e Shëndetësisë, UNICEF-i dhe Rrjeti Ndërkombëtar i Veprimit për Ushqimin e Fëmijëve, sipas një raporti kanë zbuluar se pavarësisht përpjekjeve për të...

Shenjat e para të kancerit në lukth

0
Tumoret në lukth janë shkaktari i dytë më i shpeshtë i kancerit në botë. 85 për qind e tyre janë adenokarcionme të lukthit, ndërkaq...

Për të mos mbirë patatet gjatë qëndrimit një kohë të gjatë,...

0
Vetëm vendosni një mollë në qese dhe mos u brengosni! Është mjaft e thjeshtë Patatja është artikull të cilin e gatuajmë pothuajse me të gjitha...

Të gjitha ilaçet natyrale në një vend: Kështu ka trajtuar sëmundjet...

0
Të gjitha ilaçet natyrale në një vend: Kështu ka trajtuar sëmundjet profetja e famshme Baba Vanga! Parashikuesja e famshme e verbër ka pasur ilaçin nga...

Pesë gjëra fantastike që bën truri kur je në gjumë

0
Njeriu shpenzon një të tretën e jetës së tij duke fjetur gjumë. Ky informacion është mjaft domethënës, sidomos për faktin se gjumi është thelbësor...

Mungesa e gjumit bën që të mendojmë negativisht

0
Personat të cilët flenë më pak se tetë orë në ditë janë më të prirë të vuajnë nga ankthi dhe depresioni. Kjo për shkak se...

“Vaksina kundër Covid-19 do të jetë gati në 2021”

0
Drejtori i Institutit Italian të sëmundjeve infektive në Romë Giuseppe Ippolito ka informuar sot se po ecën pozitivisht procesi për vaksinën anti Covid 19. “Parashikimet...

Arsyet pse duhet t’u kushtoni shumë rëndësi maskave të fytyrës

0
A duhet që të gjithë të aplikojnë maska për fytyrën? Absolutisht po. Maskat  e fytyrës janë trajtimi perfekt i kujdesit të lëkurës duke ndihmuar...

Shurup panxhari, si ta përgatisni dhe për çfarë përdoret

0
Ky ilaç shtëpiak përgatitet duke përzier panxharin me sheqerin ose mjaltin. Receta mund të plotësohet edhe nga përbërës të tjerë si xhenxhefili, limoni dhe...