fbpx
21 C
Tirana
Friday, June 5, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shendetesia wikipedia

Etiketim: shendetesia wikipedia

10 kombinime ushqimore që mund të shpejtojnë humbjen e peshës

0
A e dini se kombinimi i ushqimeve së bashku mund të ju ndihmojë të humbni më shumë peshë sesa të hani më pak? Askush...

Këto ushtrime garantojnë eliminimin e lëvores së portokallit për dy javë!

0
Celuliti është armiku më i madh estetik pothuajse i çdo femre, mirëpo këto shtresa kokëforta me mund të madh eliminohen Për ta zgjidhur këtë problem,...

Lista me ushqimet e përditshme që treten shpejt dhe mbajnë trupin...

0
Humbja e peshës së tepërt mund të kthehet në një sfidë të vërtetë nëse nuk kujdeseni rreptësisht për ushqimet tuaja. Në shumë raste dietat...

Njihuni me 5 arsyet pse duhet të bëni dush të ftohtë

0
Me hir apo me pahir, dushi i ftohtë mund të jetë një bekim për trupin e njeriut. Ekspertët e shëndetit thonë se dushi me...

Pse është kaq i rëndësishëm përqafimi i herëpashershëm i fëmijëve?

0
Një përqafim në ditë e mban mjekun larg! Nuk ka dyshim se përqafimi na bën të ndihemi mirë, megjithatë, përveç kësaj, ky proces sjell...

Të pish vezë, sekreti i një organizmi super të fortë

0
Idea e pirjes së vezës mund të mos u pëlqejë shumë njerëzve, por vezët konsiderohen një prej ushqimeve më të plotfuqishme kundër plakjes. Përfitimet e...

Si të përdorni kosin për pastrimin rrënjësor të fytyrës

0
Kosi nuk është vetëm një produkt i shijshëm dhe plot me vlera për t’u konsumuar kurdoherë. Janë pikërisht këto vlera të cilat përmirësojnë shëndetin e...

Si ndikon qepa në luftimin e kancerit

0
Sa është efektiv përdorimi i qepës? Në studimet e para që tregojnë se sa efektive është qepa në shkatërrimin e qelizave të kancerit, dhe jo...

Astma tek fëmijët: Metodat natyrale për të mbajtur nën kontroll sëmundjen...

0
Rastet e astmës dhe rinitit janë dyfishuar në 30 vitet e fundit dhe në përgjithësi, të gjitha çrregullimet e frymëmarrjes janë në rritje që...

Si sillet një pedofil dhe si të flasim me fëmijët për...

0
Prindërit shpesh përpiqen të kuptojnë se si duket një pedofil! Çfarë pamje ka? Çfarë karakteristikash ndryshe nga njerëzit e tjerë të zakonshëm? Fatkeqësisht, e vërteta...