fbpx
28 C
Tirana
E mërkurë, 15 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shendetesia kosova sot

Etiketim: shendetesia kosova sot

Shqetësimet që sjell inflamacioni, mos iu ndani këtyre ushqimeve

0
Inflamacioni është një reagim i imunitetit ndaj një lëndimi fizik, infeksioni ose pranisë së një toksine dhe lënde të huaj në organizëm. Qëllimi i...

Efektet e mrekullueshme të bamjes në organizëm

0
Bamja është një nga ushqimet më të shëndetshme të cilat përdoren për shekuj me radhë për qëllime shëruese. Ajo përdoret në mbarë botën si...

Ushqimi i cili parandalon rënien e flokëve dhe mund t’ju ndihmojnë...

0
Ndoshta keni qeshur me personat që konsumonin kumbulla të thara çdo ditë, por siç rezulton, kjo është një zgjedhje e duhur. E mbushur me lëndë...

​OBSH po rishikon se si transmetohet Covid-19 përmes ajrit

0
Organizata Botërore e Shëndetit ka konfirmuar ekzistencën e provave në rritje që virusi korona gjithashtu mund të transmetohet përmes grimcave të vogla që notojnë...

9 mënyra fantastike për të fjetur kur nuk jeni në shtëpi...

0
Kur nuk kemi në dispozicion një shtrat, atherë e kuptojmë me të vërtetë se sa i rëndësishëm është. Po, është bukur të flesh në...

Ushqimet që parandalojnë humbjen e kujtesës

0
Një regjim i shëndetshëm ushqimor shoqërohet me jo pak përfitime shëndetësore. Nëse keni filluar të përjetoni humbje të kujtesës afatshkurtër, atëherë është e këshillueshme të...

Vuani nga zemra? Ja 4 pijet që duhet të pini çdo...

0
Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve...

Rreziku nga ataku në zemër gjatë të nxehtit, këshilla

0
Rritja e temperaturave veç djersitjes së tepërt, mund të jetë e rrezikshme sidomos për shëndetin e zemrës dhe trurin. Kur trupi përjeton këto temperatura të...

Nëse një mizë ndalon mbi ushqimin tuaj, mos e hani- mban...

0
Kur një mizë ndalon në ushqim, reagimet e njerëzve janë të ndryshme… Disa e largojnë dhe vijojnë ta konsumojnë, ka të tjerë që e hedhin. Por...

Një vaksinë kundër COVID-19, përballë mëdyshjes dhe rezistencës

0
Ekonomia nuk do të rikthehet në aktivitet të plotë deri kur të vihet në përdorim një vaksinë kundër COVID-19, thonë ekspertët. Por kur të jetë...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS