fbpx
17 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shendetesia ne kosove

Etiketim: shendetesia ne kosove

Birra mund të shërojë një nga sëmundjet më të zakonshme në...

0
Pirja e një birre në ditë mund t’iu ndihmojë të mposhtni obezitetin, si një nga problemet më të zakonshme shëndetësore në botë, kanë bërë...

Ushtrime për shikim më të mirë dhe për sy më të...

0
Kohë pas kohe do të jetë mirë që syve tuaj t’i ofroni pak pushim cilësor dhe ushtrime për shikim më të mirë Çdo gjë mund...

Birra mund të shërojë një nga sëmundjet më të zakonshme në...

0
Pirja e një birre në ditë mund t’iu ndihmojë të mposhtni obezitetin, si një nga problemet më të zakonshme shëndetësore në botë, kanë bërë...

Mikrobiologu britanik: Nuk ka asnjë provë që të vërtetojë një valë...

0
Nuk ka prova që të vërtetojnë një valë të dytë të koronavirusit. Kështu ka deklaruar profesori britanik Hugh Pennington, mikrobiolog në Universitetin e Aberdeen. Sipas...

Ka një mënyrë perfekte për t’i bërë flokët kaçurrela, pa permanent...

0
Kushdo prej nesh do që të ketë flokë të bukur, por të gjitha kemi ditë të tmerrshme kur flokët nuk na binden apo jo?...

Përfitimet e manit të bardhë për diabetin dhe artritin

0
Mani më shumë njihet për frutin e tij me shije të veçantë, dhe që është tani kudo nëpër tregje. Por në mjekësinë alternative manit...

Ja sa kalori duhet të konsumoni, nëse doni të dobësoheni

0
Shumë individë ndjekin dietën me sasi të ulët kalorish gjatë ditës, për të humbur peshë. Kjo lloj diete kufizon marrjen e karbohidrateve dhe e...

3 vitaminat jetike që duhen pë çdo moshë gjatë verës

0
A e dinit që kërkesat e organizmit për vlera ushqimore ndryshojnë gjatë verës? Nxehtësia, djersitja dhe ajri i thatë plus rrezet e diellit e...

Si t’i pastroni thonjtë nga kërpudhat: Pas këtij pastrimi sëmundja nuk...

0
Kërpudhat në thonj janë sëmundje shumë e zakonshme. Si të shpëtojmë nga kjo plagë, ekziston një zgjidhje e thjeshtë Për të eliminuar kërpudhat nga thonjtë...

Ushqimet që ju ndihmojnë të shtoni peshë shëndetshëm

0
Për të shtuar peshë shëndetshëm ju duhet të konsumoni ushqime që kanë vlera kalorike por nuk ju shtojnë yndyrë të tepruar në trup. Qumështi siguron...