fbpx
25 C
Tirana
E premte, 10 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shendetesia ne korce

Etiketim: shendetesia ne korce

Hani më shumë qepë të kuqe: Ajo vret qelizat e kancerit...

0
Ndërsa ekzistojnë shumë lloje të qepëve: të ëmbëla, spanjolle, të verdha, të bardha, të kuqe, qepët janë një nga ushqimet më të shëndetshme që...

Buburrecat e shërojnë reumën

0
Buburrecat, banorë miniaturalë të kopshteve e të fushave, posedojnë dhuntinë e cila mund të shfrytëzohet për zbutjen e dhembjeve dhe shërimin e reumës. Thumbimi i...

Kremi kundër diellit, zbuloni cilët janë përbërësit e dëmshmëm dhe çfarë...

0
Ekspozimi i tepërt dhe i pambrojtur ndaj diellit është një nga faktorët kryesorë të plakjes së parakohshme dhe dëmtimeve të forta të lëkurës. Aplikimi...

Çka përfitoni nëse nuk konsumoni shumë sheqer?

0
Sheqeri është një përbërës që gjendet pothuajse në cilindo ushqim dhe nuk është befasi nëse shumica konsumojnë më shumë se 25 gramët që preferohen...

Zbulohet proteina që përshpejton rritjen e tumoreve

0
Ajo është proteina Nuak2, ekzistenca e së cilës u zbulua kohët e fundit nga një ekip i kërkuesve të Universiteti të Torontos, që është...

Katër këshilla për të transformuar një mënyrë jetese toksike

0
Një mënyrë jetese toksike manifestohet në simptoma fizike, fiziologjike dhe psikologjike. Shumë njerëz ndjehen të lodhur, të plogësht dhe të fryrë dhe përjetojnë dhimbje të...

Të nxirat dhe mavijosjet/ Kurat e shtëpisë që vërtet funksionojnë

0
Ndonjëherë ndodh që në trup zbulon shenja ose të nxira të cilat shfaqen krejt papritur. Ndonëse këto njolla nuk janë tregues të ndonjë sëmundjeje,...

Çfarë mund të ndodhë nëse hani myk gabimisht

0
Imagjinojeni këtë: më në fund hani sanduiçin tuaj të preferuar dhe kuptoni se buka është e mbuluar me myk! Kjo me siguri ju ka ndodhur...

Përfitimet e Omega 3, ja si t’i merrni në mënyrë të...

0
Acidet yndyrore omega-3 janë kryefjala e një regjimi të shëndetshëm ushqimor për shëndetin e zemrës dhe jo vetëm. Kërkimet shkencore, sugjerojnë se konsumi i...

Ç’duhet të hani në mëngjes, ju që doni të bini në...

0
Një studim i ri ka zbuluar ekzaktësisht se çfarë duhet të konsumoni në mëngjes, nëse po përpiqeni të bini në peshë dhe bëhet fjalë...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS