fbpx
18 C
Tirana
E premte, 10 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shendetesia falas

Etiketim: shendetesia falas

Nuk e ka fajin dielli, ja cilat ushqime ju ndihmojnë të...

0
Ai që vendos se kush nxihet e kush jo nën rrezet e diellit, nuk është vetëm fototipi i lëkurës suaj, por edhe disa pjesë...

Shenjat që tregon trupi kur keni probleme me zemrën

0
Problemet me zemrën manifestohen me disa simptoma që dallohen lehtë po të jeni të vëmendshëm. Në vijim ju sjellim disa nga shenjat që jep trupi...

Ja çfarë në të vërtetë hani kur konsumoni një hamburger

0
Ne tanimë e dimë se ushqimi i shpejtë, nuk është i duhur kur bëhet fjalë për të ngrënë shëndetshëm, megjithatë shumë persona janë të...

Një burim i shkëlqyer vitaminash: Lëkurët e shalqinit nuk duhen hedhur

0
Shalqiri është fruti i preferuar i shumë njerëzve gjatë stinës së nxehtë të verës. Një frut i lëngshëm dhe plot vlera ushqyese shalqiri gjen...

Ameba që ha trurin e njeriut shfaqet te një person në...

0
Një person është infektuar me një amoeba të rrallë “që han trurin’’ e njeriut në Florida,  sipas zyrtarëve lokalë të shëndetit Departamenti i Shëndetit i...

Gjithçka që duhet të dini për strijat

0
Na pëlqen ose jo, në një moment gjatë jetës sonë, strijat do të shfaqen në lëkurën tonë. Edhe pse janë një gjendje shumë e zakonshme...

Provoni të hënën pa mish për një javë plot shëndet

0
Konsumi shqiptar i mishit është i lartë. Kjo nuk ndodh vetëm në Shqipëri. Danimarka arriti në nivelin e konsumit të 145.9 kg mish për...

Vaji i avokados, i rëndësishëm për lëkurën dhe zemrën tuaj

0
Të gjithë kemi dëgjuar rreth yndyrave të shëndetshme. Ne e dimë se ngrënia e avokados është një mënyrë për t’i marrë ato yndyra të shëndetshme,...

Si t’i trajtoni në kushte shtëpie infeksionet vaginale mykotike

0
Infeksionet vaginale mykotike ndryshe njihen edhe si vaginiti vulvular dhe shkaktohen nga Candida albicans që është vlerësuar të shkaktojnë rreth 92% të të gjitha...

Ja pse duhet të përdorni qumështin e dhisë për tretje të...

0
Tretja e mirë dhe produktet e bulmetit janë gjithnjë një kombinim shumë i diskutueshëm. Kjo për shkak se ushqimet që përmbajnë laktozë, për shumë...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS