fbpx
21 C
Tirana
E premte, 10 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shendetesia islame

Etiketim: shendetesia islame

Çfarë po ndodh me trurin e personave që shfaqin simptoma të...

0
Çfarë po ndodh me trurin e personave që shfaqin simptoma të lehta të koronavirusit? Mjekëve mund t’i kenë ikur shenjat serioze dhe fatale të çrregullimeve...

Studimi i ri: Bllokimi i kolesterolit mund të ndalojë rritjen e...

0
Sipas një studimi të ri, bllokimi i depozitimit të kolesterolit mund të ndalojë rritjen e tumoreve kanceroze. Shkencëtarët nga Laboratori “Spring Harbour”, në New York...

CNN: Edhe pa vaksinë, ekziston një zgjidhje tjetër për shërimin e...

0
Ka shumë shpresë që një vaksinë efektive mund të jetë gati deri në fund të vitit. Gjithsesi, tejkalimi i të gjithë sfidave teknike për...

Edhe mjekët janë të mahnitur nga kjo ilaç: Ai parandalon sulmin...

0
Shkencëtarët, mjekët dhe ekspertët e tjerë mjekësorë pohojnë se konsumimi i rregullt i mjaltit në kombinim me kanellën është një ilaç i fuqishëm i...

Si ta ruajmë shikimin derisa plakemi?

0
Gati gjysma e njerëzve nuk e kuptojnë se shikimi i tyre po ndryshon për shkak të mënyrës se si truri përshtatet. Për fat të mirë,...

Ushqimi më i shijshëm dhe një kurë fantastike për shëndetin tuaj

0
Me rreth shtatë gram proteina, vezët janë një nga mënyrat më të shëndetshme për të filluar ditën tuaj. Por lloji i vajit që përdorni për...

Coronavirus: Frika nga rritja e sëmundjeve të kafshëve te njerëzit

0
Sëmundjet infektive - të cilat hidhen nga kafshët te njerëzit - po rriten dhe do të vazhdojnë ta bëjnë këtë pa veprim për të...

Gjashtë muaj COVID-19: misteri për të cilin shkencëtarët po garojnë ta...

0
Nga imuniteti tek roli i gjenetikës, revista shkencore Nature ka analizuar pesë pyetjet më të shpeshta në lidhje me COVID-19, me të cilat studiuesit...

Çfarë ndodh nëse hani gabimisht ushqim të mykur?

0
Imagjinojeni këtë: më në fund filloni të hani sanduiçin tuaj të preferuar dhe vini re bukën e mykur! Kjo me siguri ju ka ndodhur...

​Shkencëtarët: COVID-19 transmetohet përmes ajrit, OBSH duhet të ndryshojë rekomandimet

0
Qindra shkencëtarë pretendojnë se ka prova që koronavirusi në grimca më të vogla në ajër mund të jetë ngjitës dhe i kanë bërë thirrje...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS