5.5 C
Tirana
E premte, 3 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Shendetesia popullore

Etiketim: shendetesia popullore

Çka është pneumonia e rëndë, të cilën po e shkakton koronavirusi...

0
Pacientëve me koronavirus u zhvillohet pneumonia në mushkëri, e cila është një gjendje serioze dhe që mund të jetë edhe vdekjeprurëse. Madje, sipas kontastimeve të fundit...

Lëngu i qepës së kuqe/ Kura natyrale për stomakun dhe alergjitë

0
Lëngjet e frutave dhe perimeve janë plot vlera dhe përfitime shëndetësore. Por kur mendon për lëngun e perimeve, qepa e kuqe është e fundit...

Nuk ka dilema më: Videoja e cila qartë tregon se sa...

0
Nga sa pikla, të cilat i shihni në foto, sa mbron secila maskë, maska kirurgjikale apo ajo ‘e qepur vetë’, mësoni në video! Bartja e...

Dhuna e “heshtur” në ambientin e punës

0
Koncepti i bulizmit në vendin e punës (workplace-bullying) i referohet të gjitha situatave ku një ose më shumë persona ndihen të nënshtruar nga të...

Njohja e aftësisë së kujtesës sonë

0
Metakujtesa është njohja e aftësisë së kujtesës sonë. Njerëzit duket se kanë një ide mjaft të saktë në lidhje me aftësinë e tyre për...

Studimi i ri: Edhe një simptomë tjetër që po paraqitet tek...

0
Dihet që koronavirusi mund të udhëtojë thellë në trup, duke infektuar hundën, fytin dhe mushkëritë. Por, hulumtimi i ri ka zbuluar se virusi gjithashtu mund...

Analizat që çdo grua në të 50-at e saj duhet t’i...

0
Të pesëdhjetat janë vite të rëndësishme në jetën e një gruaje. Kjo moshë nënkupton pikun e përvojës por edhe fillimin e një tranzicioni të...

Çfarë thonë shkencëtarët në lidhje me magnezin?

0
Shkencëtarët thonë se magnezi trajton depresionin më mirë sesa ilaçet psikiatrike. Përkundër dështimit të ilaçeve farmaceutike, gjithnjë e më shumë njerëz janë të përshkruar kundër...

Kura me fara pjepri për rigjenerimin e veshkave

0
Që në lashtësi farat e pjeprit janë përdorur si një nga kurat më të mira për shëndetin e veshkave dhe trajtimin e sëmundjeve të...

Testi i gjakut i cili mund të zbulojë pesë lloje të...

0
Një test i thjeshtë gjaku mund të zbulojë pesë lloje të kancerit deri në katër vjet para se të shfaqen ndonjë simptomë, pretendojnë shkencëtarët.  ‘Biopsia...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS