10.5 C
Tirana
E diel, 27 Nëntor, 2022
Ballina Etiketimet Shendetesia ne amerik

Etiketim: shendetesia ne amerik

Efektet mahnitëse që ushtrimet fizike kanë në trurin e njeriut

0
“Po sikur t’ju thoja se ekziston diçka që mund ta bëni që tani, e cila do të kishte një efekt pozitiv të menjëhershëm në...

Çka është pneumonia e rëndë, të cilën po e shkakton koronavirusi...

0
Pacientëve me koronavirus u zhvillohet pneumonia në mushkëri, e cila është një gjendje serioze dhe që mund të jetë edhe vdekjeprurëse. Madje, sipas kontastimeve të fundit...

​Çokollata ndikon pozitivisht në shëndetin e zemrës

0
Çokollata, përveç që e bën një person të lumtur, është gjithashtu shumë e dobishme për shëndetin e zemrës, kanë konfirmuar shkencëtarët amerikanë. Studimi, i zhvilluar...

Cilat janë simptomat që tregojnë nëse e keni kaluar koronavirusin

0
Të gjithë mund të dyshojnë se janë prekur nga koronavirusi. Megjithëse është e vështirë të thuhet një përgjigje e saktë, vetëm nëpërmjet simptomave, këtu janë...

Qindra shqiptarë me COVID-19 po ndiqen nga shtëpia, por si e...

0
Më shumë se 15 mijë thirrje telefonike shkuan drejt numrit 127 edhe gjate javës se trete të muajit korrik, duke regjistruar një tendencë në...

Disa shenja që mund t’iu tregojnë nëse keni qenë të infektuar

0
Megjithëse është e vështirë të thuhet një përgjigje e saktë, vetëm nëpërmjet simptomave, këtu janë disa shenja që tregojnë se në të shkuarën ju...

Problemet e shëndetit që fshihen pas mishrave të errët të dhëmbëve

0
Ashtu si ngjyra e lëkurës, edhe ngjyra e mishrave të dhëmbëve mund të ndryshojë nga një person tek tjetri–nuk është gjithmonë ajo ngjyra perfekte...

Si duhet të hani fruta kur jeni në dietë?

0
Kur jemi në dietë, qëllimi ynë është që ushqimin të cilin e hamë ta fusin në organizëm me sa më pak kalori Është shumë me...

Alergjia nga dielli/ Çfarë duhet të dini dhe kujdesi që duhet...

0
Me ngrohjen e motit, njerëzit shpenzojnë më shumë kohë duke qëndruar në natyrë, por shumë syresh ankohen për alergjinë nga dielli. Alergjia nga dielli...

Studimi i ri: Edhe një simptomë tjetër që po paraqitet tek...

0
Dihet që koronavirusi mund të udhëtojë thellë në trup, duke infektuar hundën, fytin dhe mushkëritë. Por, hulumtimi i ri ka zbuluar se virusi gjithashtu mund...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS