A do ketë një koalicion PS-LSI, përgjigjet Rama: Në politikë kurrë mos thuaj kurrë, por….

0
Gjigandi

Kryeministri Edi Rama me anë të një lidhje live në facebook me gazetarë, i është përgjigjur interesit të tyre lidhur me një koalicion të mundshëm mes PS dhe LSI. Rama e ka përjashtuar këtë si mundësi, megjithëse ka shtuar se në Politikë kurrë mos thuaj kurrë.

“Në politikë kurrë mos thuaj kurrë. Por nuk shohë asnjë lidhje për tu bashkuar me partinë e Presidentit. Por degradimi i kësaj partie, për ne është e mjaftueshme të flasë puna. Një aleancë me popullin na e bën pa asnjë interes për sa i përket koalicionit e përjashtoj” tha Rama.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu