14.5 C
Tirana
E enjte, 26 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Lajme shqip live

Etiketim: lajme shqip live

Kume: Me kaq njësi zgjedhore sa kemi, mundësia për deputetë të...

0
I ftuar në RTV Ora, eksperti i çështjeve zgjedhore, Kristaq Kume tha se nuk duhet pasur shumë pritshmëri nëse vazhdohet me ndarjen e vendit...

Spahia: Mungesa e transparencës nga qeveria kosto për qytetarët, kanë humbur...

0
Përmes një postimi në Facebook, ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia shkruan se humbja e besimit është kosto për qytetaret edhe në kohë Covid-i. Sipas tij,...

Lezhë/ Mbytet një 12-vjeçar në plazhin e Tales

0
Një 12-vjeçar është mbytur në plazhin e Tales në Lezhë. Mësohet se 12-vjeçari ishte banues në fshatin Borizanë, Fushë Krujë. Ndërkohë në zonë ka shkuar...

Përkeqësohet situata në Shqipëri, 126 raste të reja dhe 4 vdekje...

0
Dita e sotme ka shënuar rritje të rasteve me Covid-19 në Shqipëri. Katër persona të tjerë nuk kanë mundur që t’i mbijetojnë COVID-19 gjatë 24...

Patos: Keqtrajtoi dhe rrëzoi ish-bashkëshorten nga kati i dytë i banesës,...

0
Një 47-vjeçar është arrestuar në kushtet e flagrancës nga policia e Patosit ditën e djeshme (25 korrik). Shtetasi S.Rr hyri në shtëpinë e bashkëshortes së...

Tragjedi në familje/ Gruaja humb jetën nga Covid, i shoq vdes...

0
Numri i të prekurve dhe i viktimave nga Covid-19 po rritet frikshëm në Shqipëri. Ditën e djeshme u shënuan 6 vdekur nga koronavirusi, shifra...

Covid-19, apeli i Manastirliut për të rinjtë: Tregoni kujdes të parët...

0
Në një kohë kur vendi ynë po përballet me raste në rritje të Covid-19, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka një thirrje për të...

Gërryente shtratin e lumit Shkumbin, procedohet penalisht shtetasi që kishte në...

0
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë, gjatë orëve të vona të natës, në fshatin Thanasaj, kanë konstatuar 2 mjete të rënda duke nxjerrë në...

Meta: Adem Demaçi, model kombëtar i skalitur në historinë tonë

0
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në dy vjetorin e vdekjes së veprimtarit Adem Demaçi, ka thënë se ai ishte emblema e qëndresës shqiptare dhe...

Kurbini si ‘gërmadhë’, prishen pallatet e dëmtuara nga tërmeti por nuk...

0
Në Bashkinë e Kurbinit vijon puna për shembjen e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26-nëntorit të vitit 2019. Gjatë kësaj jave fadromat e...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS