fbpx
21 C
Tirana
Friday, June 5, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Lajme shqiperi

Etiketim: lajme shqiperi

Mesazhi i Metës pas telefonatës me Bashës: Ktheni besimin e shqiptarëve...

0
Presidenti Ilir Meta apeloi edhe njëherë palët politike të tregojnë vullnet për zgjedhje të lira dhe të ndershme. E ndërsa 8 qershori po afron ku...

Vetoja e opozitës në Kuvend për zgjedhoren? Ironia e Metës: Asnjë...

0
Opozita parlamentare i ka dërguar një letër ambasadorëve të SHBA-së dhe BE-së, ku paralajmëron se nuk do ta votojë kodin e ri zgjedhor nëse...

Ushtronte pirateri televizive, procedohet penalisht administratori në Kolonjë

0
Goditet një raste piraterie televizive në qytetin e Kolonjës. Procedohet penalisht administratori i një televizioni, i cili fshihte të ardhurat e përfituara nga ushtrimi i...

Meta: Kur u formua LSI, në zgjedhje nuk e kam vendosur...

0
Presidenti Meta në konferencë për shtyp përballë gazetarëve ka treguar edhe një detaj ku pas formimit të LSI-së, ai si kryetar nuk ka vendosur...

Klosi dhe Mazniku inspektojnë landfillin e Sharrës: Ndryshim rrënjësor, eliminuam ndotjen

0
Nga një aktivitet i cili ishte “armik” i natyrës dhe një njollë e zezë e kryeqytetit, Landfilli i Sharrës është shndërruar totalisht duke u...

Ambasadorja Kim në zyrën e Metës për reformën zgjedhore

0
Ambasadorja amerikane Yuri Kim do të zhvillojë sot në orën 11:00 një takim me presidentin Ilir Meta. Takimi me fokus reformën zgjedhore do të zhvillohet...

Meta në natyrë në Ditën Ndërkombëtare të Mjedisit: Mos lejoni që...

0
Sot është Dita ndërkombëtare e Mjedisit dhe me këtë rast presidenti Ilir Meta ka shpërndarë një mesazh. “Apeli im është të zgjohemi për të mos...

Koronavirusi rikthehet në Tropojë/ Një çift rezulton pozitiv, vetëkarantinohen në banesë

0
Covid-19 prek edhe qytetin e Tropojës. Burime nga spitali  i Tropojës bëjnë me dije se një çift është konfirmuar pozitiv me koronavirus. Aktualisht ata po...

Këta janë dy vëllezërit që u ekzekutuan mbrëmë në Krujë

0
Këta janë vëllezërit që u ekzekutuan me armë zjarri mbrëmjen e djeshme në fshatin Gramëz të Krujës. Gramoz dhe Xhentil Bardhi u qëlluan me armë...

Degjeneron debati/ Bushati: S’jam varur pas bo**ve të dashit për prona....

0
Analisti Andi Bushati është përplasur me gazetarin Carlo Bollino në emisionin “Open”. Bushati dhe Bollino e kanë kthyer debatin për zgjedhoren në akuza personale....