10.2 C
Tirana
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Lajme shqip alsat m live

Etiketim: lajme shqip alsat m live

Shoferi i vdiq nga Covid-19/ Reagon Spiropali: S’kam më as lot,...

0
Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar pas vdekjes nga Covid të shoferit të saj, Gani Potka.  Spiropali shkruan në Facebook...

Kume: Me sistemin që kemi kërkohet garimi me koalicione, s’duhet të...

0
I ftuar në RTV Ora, eksperti i çështjeve zgjedhore, Kristaq Kume tha se nuk sheh lidhje direkte mes koalicioneve parazgjedhore dhe listave të hapura. Kume...

Hasa: Nuk ka nevojë që të ndryshohet kushtetuta për të hapur...

0
Për ish-deputetin e PD-së Endri Hasa nuk ka nevojë që të ndryshohet kushtetuta për listat e hapura. Në një intervistë për Ora News, ia tha...

Këngëtarja tentoi vetëvrasjen, Lalaj: Ndalimi i muzikës na lë pa bukë,...

0
Valbona Haklaj Lalaj prej 20 vitesh ka ushtruar profesionin si këngëtare në lokale nate. Ajo tregon se është nënë e dy fëmijëve, e cila e...

Kalaja së Porto Palermos e lënë në harresë, këtë viti i...

0
Me qindra mijëra turistë nga e gjithë bota i drejtohen Kalasë së Porto Palermos çdo vit, për të njohur historinë e Pashait të Janinës. Kalaja...

Lezhë/ Mbytet një 12-vjeçar në plazhin e Tales

0
Një 12-vjeçar është mbytur në plazhin e Tales në Lezhë. Mësohet se 12-vjeçari ishte banues në fshatin Borizanë, Fushë Krujë. Ndërkohë në zonë ka shkuar...

Katër të vdekur dhe 126 raste të reja me COVID-19 në...

0
Ministria e Shëndetësisë raportoi të dielën 4 viktima, 126 raste dhe 45 të shëruar nga COVID-19 duke e rënduar më tej bilancin e pandemisë...

Debati për listat e hapura, Gjiknuri dhe Bardhi replikojnë në rrjetet...

0
Edhe kjo e diel pushimi nuk i ka lënë pa u përplasur me deklarata mazhorancën dhe opozitën sa i takon hapjes së listave. Damian...

Mesila Doda: Shërim të shpejtë Vilma! Vendi yt nuk duhet të...

0
Mesila Doda është e para politikane nga radhët e opozitës që reagon ashpër pas letrës së publikuar nga biznesmenia Vilma Nushi. E shtruar në një...

Malaj nxjerr prapaskenat: Ja paralajmërimi që i bëra kryeministrit Rama. E...

0
Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, tregon se e kishte paralajmëruar kryeministrin Rama më parë se dhuna shtetërore për pagesat e dritave, ujit, taksat, informalitetin...

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS