16.5 C
Tirana
E mërkurë, 25 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Politike

Etiketim: politike

Votimi i shqiptarëve nga jashtë, një sfidë politike dhe teknike

0
Shqipëria pritet të nisë përgatitjet për të siguruar votimin e shtetasve që banojnë jashtë vendit. OSBE e cilësoi realizimin e kësaj të drejte kushtetuese...

Anëtarësimi në BE, Meta bën thirrje për pjekuri politike

0
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka përmendur disa prej pikave të rezolutës së miratuar nga Parlamenti Evropian, ku shprehen disa prej shqetësimeve në vend.Meta...

Charles Michel: Platformë politike për vende jo anëtare në BE

0
Presidenti i KE, Charles Michel: Në situatën e krijuar nga agesioni rus ndaj Ukrainës integrimi europian ka nevojë për mënyra inovative, përtej modeleve tradicionale."Përballë...

Çollaku: Platforma e Alibeajt është një zgjidhje politike, shmang rrezikun e...

0
Deputeti i PD-së, Kreshnik Çollaku, është shprehur se platforma që ka paraqitur Enkeljed Alibeaj pak ditë më parë për bashkimin e demokratëve është e...

Berisha i përgjigjet kryeministrit Rama: Opozita do ia sigurojë vdekjen politike

0
Ish-kryeministri Sali Berisha ka replikuar sërish me kreun e qeverisë Edi Rama. Ai u shpreh se Rama shfaq simptoma të psikozës së vdekjes.Berisha tha...

Muhaj: Feja ka qenë bashkëshoqëruese e sistemeve politike, të krenohemi me...

0
Në emisionin "Kjo është koha" në RTV Ora, historiani Ardian Muhaj u shpreh se shoqëria njerëzore ka bashkëjetuar me fenë.Muhaj tha se në fakt...

“Prej bindjeve politike!”/ Diskriminimi në shërbime, rriten ankesat e qytetarëve ndaj...

0
Dhënia e shërbimeve ndaj individëve jo në pak raste shoqërohet me neglizhencë dhe indiferentizëm e për rrjedhojë kjo bëhet pjesë e ankesave pranë mbikëqyrësve.Në...

Fevziu: Basha, një kufomë politike

0
Blendi Fevziu u shpreh se "Lulzim Basha mund të konsiderohet një kufomë politike".Ndërsa solli shembullin e Albin Kurtit i cili u largua nga politika...

Heqja e blindave, Këlliçi: PD e vetmja forcë politike që ktheu...

0
Deputeti i Partisë Demokratike, njëherësh anëtar i Komisionit Të Rithemelimit, Belind Këlliçi ka dhënë detaje për situatën në selinë blu, ku pre tre ditësh...

Pse i harroi elita politike e sportit të Kosovës, shpresat e...

0
Pse i harroi elita politike e sportit të Kosovës, shpresat e para olimpike të Kosovës, të cilat fituan medaljet e para në historikun e...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS