14.5 C
Tirana
E shtunë, 21 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Lajme shqip sot

Etiketim: lajme shqip sot

Kume: Me sistemin që kemi kërkohet garimi me koalicione, s’duhet të...

0
I ftuar në RTV Ora, eksperti i çështjeve zgjedhore, Kristaq Kume tha se nuk sheh lidhje direkte mes koalicioneve parazgjedhore dhe listave të hapura. Kume...

Kume: Me kaq njësi zgjedhore sa kemi, mundësia për deputetë të...

0
I ftuar në RTV Ora, eksperti i çështjeve zgjedhore, Kristaq Kume tha se nuk duhet pasur shumë pritshmëri nëse vazhdohet me ndarjen e vendit...

Këngëtarja tentoi vetëvrasjen, Lalaj: Ndalimi i muzikës na lë pa bukë,...

0
Valbona Haklaj Lalaj prej 20 vitesh ka ushtruar profesionin si këngëtare në lokale nate. Ajo tregon se është nënë e dy fëmijëve, e cila e...

Dasmat, live edhe në facebook / Shqiptarët nuk heqin dorë dhe...

0
Në këtë klimë pandemie, dasmat ndalohen, në bazë të një Akti Normativ. Por kjo nuk i ka penguar disa administratorë lokalesh. Policia e Durrësit ka...

Debati për listat e hapura, Gjiknuri dhe Bardhi replikojnë në rrjetet...

0
Edhe kjo e diel pushimi nuk i ka lënë pa u përplasur me deklarata mazhorancën dhe opozitën sa i takon hapjes së listave. Damian...

Basha: Paaftësia e Ramës vrastare për biznesin e vogël, mijëra familjarë...

0
Për kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, biznesin e vogël po e vret paaftësia e qeverisë Rama. Përmes një postimi në Facebook, Basha shkruan se...

Shkrumbohet lokali në mesnatë në mes të Tiranës, një tjetër digjet...

0
2 lokale janë djegur gjatë orëve të para të mëngjesit të ditës së sotme në Tiranë. Njëri nga lokalet është djegur plotësisht, ndërsa tjetri pjesërisht...

Meta: Adem Demaçi, model kombëtar i skalitur në historinë tonë

0
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në dy vjetorin e vdekjes së veprimtarit Adem Demaçi, ka thënë se ai ishte emblema e qëndresës shqiptare dhe...

Kurbini si ‘gërmadhë’, prishen pallatet e dëmtuara nga tërmeti por nuk...

0
Në Bashkinë e Kurbinit vijon puna për shembjen e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26-nëntorit të vitit 2019. Gjatë kësaj jave fadromat e...

Lajm i mirë për shqiptarët/ Greqia shtyn deri më 31 dhjetor...

0
Qeveria greke ka shtyrë deri në 31 dhjetor të këtij viti, lejen e posaçme për punonjësit sezonal. Sipas burimeve të Top Channel, është dërguar qarkorja...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS