10.5 C
Tirana
E diel, 27 Nëntor, 2022
Ballina Etiketimet Lajme shqip live news 24

Etiketim: lajme shqip live news 24

Shoferi i vdiq nga Covid-19/ Reagon Spiropali: S’kam më as lot,...

0
Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar pas vdekjes nga Covid të shoferit të saj, Gani Potka.  Spiropali shkruan në Facebook...

Kume: Me kaq njësi zgjedhore sa kemi, mundësia për deputetë të...

0
I ftuar në RTV Ora, eksperti i çështjeve zgjedhore, Kristaq Kume tha se nuk duhet pasur shumë pritshmëri nëse vazhdohet me ndarjen e vendit...

I nxehti afrikan/ Gushti përvëlues, me temperatura mbi 40 gradë

0
I nxehti afrikan pritet të pushtojë Evropën ditët e ardhshme duke lajmëruar kështu një muaj përvëlues, me temperatura mbi 40 gradë celcius. Sipas meteorologëve, trazirat po...

​Universiteti i Harvardit: Për 5 vjet ekonomia shqiptare bëri kthesë të...

0
Për pesë vjet ekonomia shqiptare bëri kthesën e jashtëzakonshme dhe nuk e teprojmë nëse e quajmë atë një mrekulli shqiptare, është ky konkluzioni i...

Lezhë/ Mbytet një 12-vjeçar në plazhin e Tales

0
Një 12-vjeçar është mbytur në plazhin e Tales në Lezhë. Mësohet se 12-vjeçari ishte banues në fshatin Borizanë, Fushë Krujë. Ndërkohë në zonë ka shkuar...

Debati për listat e hapura, Gjiknuri dhe Bardhi replikojnë në rrjetet...

0
Edhe kjo e diel pushimi nuk i ka lënë pa u përplasur me deklarata mazhorancën dhe opozitën sa i takon hapjes së listave. Damian...

Malaj nxjerr prapaskenat: Ja paralajmërimi që i bëra kryeministrit Rama. E...

0
Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, tregon se e kishte paralajmëruar kryeministrin Rama më parë se dhuna shtetërore për pagesat e dritave, ujit, taksat, informalitetin...

Makinat bëhen shoshë në aksin Fier-Levan

0
Një aksident automobilistik është regjistruar mëngjesin e sotëm (26 korrik), në aksin rrugor Fier-Levan. Një automjet është përplasur me një mjet tjetër ndërkohë është bllokuar...

U infektua me Covid, ish-deputeti mesazh nga spitali: Gjendja e stabilizuar,...

0
Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Fatmir Toçi vijon të jetë i shtruar në spitalin COVID2 “Shefqet Ndroqi” në luftë kundër Covid-19. Përmes një postimi në Facebook,...

Keni bërë plane për fundjavën? Njihuni me parashikimin e motit

0
Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët në të gjithë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS