-1 C
Tirana
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Lajme shqip albeu

Etiketim: lajme shqip albeu

Shoferi i vdiq nga Covid-19/ Reagon Spiropali: S’kam më as lot,...

0
Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar pas vdekjes nga Covid të shoferit të saj, Gani Potka.  Spiropali shkruan në Facebook...

24 vite nga vrasja e Bujar Kaloshit/Vajza e ish-Drejtorit të Burgjeve:...

0
Në atë kohë, Kaloshi ishte Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve. Bujar Kaloshi, ka qenë nje nga personalitetet e rëndësishme, i cili në të njëjtën kohë...

Vera në Aqua Park, parku më i madh i lojërave të...

0
Parku më i madh i lojërave të ujit Aqua park është rihapur, duke zbatuar të gjitha protokollet e sigurisë të caktuar për përballimin e...

Rastet me Covid-19 në plazh/ Mjekët në qendrat shëndetësore verore: Pacientët...

0
Në fundjavë, plazhet e Gjirit të Lalëzit mbushen plot me pushues dhe qendra verore shëndetësore është në dispozicion të çdo shqetësimi, por këtë sezon...

I nxehti afrikan/ Gushti përvëlues, me temperatura mbi 40 gradë

0
I nxehti afrikan pritet të pushtojë Evropën ditët e ardhshme duke lajmëruar kështu një muaj përvëlues, me temperatura mbi 40 gradë celcius. Sipas meteorologëve, trazirat po...

​Universiteti i Harvardit: Për 5 vjet ekonomia shqiptare bëri kthesë të...

0
Për pesë vjet ekonomia shqiptare bëri kthesën e jashtëzakonshme dhe nuk e teprojmë nëse e quajmë atë një mrekulli shqiptare, është ky konkluzioni i...

Covid-19, apeli i Manastirliut për të rinjtë: Tregoni kujdes të parët...

0
Në një kohë kur vendi ynë po përballet me raste në rritje të Covid-19, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka një thirrje për të...

Malaj nxjerr prapaskenat: Ja paralajmërimi që i bëra kryeministrit Rama. E...

0
Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, tregon se e kishte paralajmëruar kryeministrin Rama më parë se dhuna shtetërore për pagesat e dritave, ujit, taksat, informalitetin...

Radari kap 201 km/h / ‘Çmenduri’ shpejtësie në autostradë

0
Policia ka vijuar punën për ndëshkimin e shoferëve që tejkalojnë normat e lejuara të shpejtësisë.  Radarët kanë fiksuar shpejtësi marramendëse në autostradën Fier-Vlorë, që arrijnë...

Ekspertët e zgjedhjeve: Kushtetuta po ndryshon për interesa partiake

0
kspertët dhe vëzhguesit e zgjedhjeve në vend janë kundër ndryshimeve të njëanshme të Kushtetutës, në të cilat Partia Socialiste këmbëngul. Përfaqësuesja e Koalicionit të Vëzhguesve...

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS