5 C
Tirana
E premte, 27 Nëntor, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Lajme shqip bota sot

Etiketim: lajme shqip bota sot

24 vite nga vrasja e Bujar Kaloshit/Vajza e ish-Drejtorit të Burgjeve:...

0
Në atë kohë, Kaloshi ishte Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve. Bujar Kaloshi, ka qenë nje nga personalitetet e rëndësishme, i cili në të njëjtën kohë...

Kume: Me sistemin që kemi kërkohet garimi me koalicione, s’duhet të...

0
I ftuar në RTV Ora, eksperti i çështjeve zgjedhore, Kristaq Kume tha se nuk sheh lidhje direkte mes koalicioneve parazgjedhore dhe listave të hapura. Kume...

Hasa: Nuk ka nevojë që të ndryshohet kushtetuta për të hapur...

0
Për ish-deputetin e PD-së Endri Hasa nuk ka nevojë që të ndryshohet kushtetuta për listat e hapura. Në një intervistë për Ora News, ia tha...

Kume: Me kaq njësi zgjedhore sa kemi, mundësia për deputetë të...

0
I ftuar në RTV Ora, eksperti i çështjeve zgjedhore, Kristaq Kume tha se nuk duhet pasur shumë pritshmëri nëse vazhdohet me ndarjen e vendit...

Kalaja së Porto Palermos e lënë në harresë, këtë viti i...

0
Me qindra mijëra turistë nga e gjithë bota i drejtohen Kalasë së Porto Palermos çdo vit, për të njohur historinë e Pashait të Janinës. Kalaja...

Përkeqësohet situata në Shqipëri, 126 raste të reja dhe 4 vdekje...

0
Dita e sotme ka shënuar rritje të rasteve me Covid-19 në Shqipëri. Katër persona të tjerë nuk kanë mundur që t’i mbijetojnë COVID-19 gjatë 24...

Tragjedi në familje/ Gruaja humb jetën nga Covid, i shoq vdes...

0
Numri i të prekurve dhe i viktimave nga Covid-19 po rritet frikshëm në Shqipëri. Ditën e djeshme u shënuan 6 vdekur nga koronavirusi, shifra...

Mesila Doda: Shërim të shpejtë Vilma! Vendi yt nuk duhet të...

0
Mesila Doda është e para politikane nga radhët e opozitës që reagon ashpër pas letrës së publikuar nga biznesmenia Vilma Nushi. E shtruar në një...

Gërryente shtratin e lumit Shkumbin, procedohet penalisht shtetasi që kishte në...

0
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë, gjatë orëve të vona të natës, në fshatin Thanasaj, kanë konstatuar 2 mjete të rënda duke nxjerrë në...

Basha: Paaftësia e Ramës vrastare për biznesin e vogël, mijëra familjarë...

0
Për kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, biznesin e vogël po e vret paaftësia e qeverisë Rama. Përmes një postimi në Facebook, Basha shkruan se...

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS