Situata ekonomike, Mziu i sugjeron Bashës protesta popullore si në Poloni

0
14
Gjigandi

Ish kryetari i bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu thotë se zhvillimi i protestave popullore si në Poloni do ishte e vetmja zgjidhje për vendin.

Mziu ka komentuar në një postim në Facebook të kryetarit të PD-së.

Ndër të tjera, ai shprehet se situata ekonomike në Shqipëri është si në vitin e nepces në 1913, jo për shkak të pandemisë por për shkak të qeverisë.

Sipas tij, papunësia, varfëria dhe korrupsioni kanë kaluar çdo limit.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu