fbpx
26 C
Tirana
Saturday, June 6, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Ekonomike

Etiketim: ekonomike

Hoti: Luftimi i pandemisë dhe rimëkëmbja ekonomike, prioritete të qeverisë së...

0
I mandatuari për kryeministër të ri të Kosovës, Avdullah Hoti, ka prezantuar planin e tij qeverisës në nisje të seancës së Kuvendit të Kosovës. ...

​Banka e Shqipërisë: Rënia ekonomike nga 5-8 % në këtë vit

0
Banka e Shqipërisë parashikon që viti 2021 do të shënojë ringritje të ekonomisë së vendit, pas vështirësive të mëdha që krijoi situata e COVID-19. Guvernatori...

Basha nga Fushë Kruja: Mungesa e ndihmës ekonomike po e çon...

0
Kryetari i PD Lulzim Basha vijon takimet e tij me biznesin, teksa ditën e sotme është ndalur te disa fasoneri në Fushë Krujë. Përmes një...

Rama: Plan i ri kombëtar për rimëkëmbjen ekonomike

0
Kryeministri Rama tha se synimi i qeverisë është që në 4 mujorin e fundit të viti të vendoset rimëkëmbja ekonomike familjare dhe e shtetit...

​BDI: Pakoja e tretë e masave ekonomike arrin vlerën 355 milionë...

0
Ministri i Ekonomisë nga radhët e BDI-së Kreshnik Bekteshi në konferencën e përbashkët për shtyp në selinë e BDI-së u shpreh se pakoja e...

Balliu nga Pogradeci: Rrezikohemi nga pandemia ekonomike, 66 mijë famile pa...

0
Për ish-deputetin demokrat, Klevis Balliu, Shqipëria rrezikohet nga pandemia ekonomike pas asaj shëndetësore. Nga Pogradeci, demokrati tha se 66 mijë familje rrezikojnë bukën, ndërsa qeveria...

Koronavirusi, sektorët ku shënohet rënia më e madhe ekonomike

0
Banka e Shqipërisë analizoi se, Covid-19 pritet të ketë një ndikim negativ në pothuaj të gjithë sektorët e ekonomisë. Megjithatë, goditja do të jetë...

Meta: Paralajmërimi i BERZH tregon krizën e thellë ekonomike, të rishikohet...

0
Paralajmërimet e fundit të BERZH dhe të institucioneve të tjera ndërkombëtare për ulje ekonomike të Shqipërisë, Presidenti Ilir Meta i shikon jo vetëm shqetësuese...

Situata ekonomike, Mziu i sugjeron Bashës protesta popullore si në Poloni

0
Ish kryetari i bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu thotë se zhvillimi i protestave popullore si në Poloni do ishte e vetmja zgjidhje për vendin. Mziu ka...

Basha informon aleatët për situatën ekonomike: Qeveria nuk ndihmon qytetarët, duhet...

0
Koalicioni opozitar në takimin e sotëm ka patur në fokus të mbledhjes vetëm një çështje, situatën ekonomike në vend dhe pamundësinë e qytetarëve. Qëndrimi...