10.5 C
Tirana
E hënë, 30 Janar, 2023
Ballina Etiketimet Poloni

Etiketim: Poloni

Rritje rekorde e numrit të rasteve me koronavirus në Poloni

0
Polonia regjistroi në 24 orët e fundit 458 raste të reja me koronavirus, që është shifra më e lartë ditore në më shumë se...

Zgjedhjet në Poloni/ Fiton politikani anti-LGBT

0
Komisioni Kombëtar Zgjedhor i Polonisë tha se presidenti konservator, Andrzej Duda, ka fituar 51.21 për qind të votave në zgjedhjet presidenciale të vendit. Burimi: top-channel.tv

Google planifikon të investojë rreth 2 miliardë euro në qendrën e...

0
Google planifikon të investojë rreth dy miliardë euro në një qendër të të dhënave në Poloni për shërbimet cloud . Ky vendim ka ardhur pas...

Zgjedhjet presidenciale në Poloni shkojnë drejt balotazhit

0
Rezultatet e pjesshme të zgjedhjeve presidenciale në Poloni tregojnë se presidenti aktual, Andrzej Duda, ka dalë i pari, por nuk ka siguruar 50 për...

Gara e ngushtë zgjedhore në Poloni dhe ndikimi i Trump

0
Presidenti polak Andrzej Duda shpreson se takimi rreth mesit të kësaj jave me Presidentin amerikan Donald Trump do të jetë përcaktues për fatin e...

Demolli: Botërori zhvillohet në Poloni

0
Zëdhënësi i Federatës së Boksit të Kosovës, Latif Demolli, tha se janë duke u përgatitur që nga tani për Kampionatin Borëror për të rinj. “Kampionati...

Situata ekonomike, Mziu i sugjeron Bashës protesta popullore si në Poloni

0
Ish kryetari i bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu thotë se zhvillimi i protestave popullore si në Poloni do ishte e vetmja zgjidhje për vendin. Mziu ka...

I bllokuar në Poloni, Basha tregon për situatën

0
Kampionati i futbollit në Poloni pritet të fillon me 29 maj pas pezullimit që i është bërë si shkak i përhapjesë së pandemisë së...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS