Rasti i parë me koronavirus në Sarandë, e prekur një turiste nga Ukraina

0
40
Gjigandi

Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në Sarandë.

Prej 7 muajsh ishte vendosur në Tiranë, ndërsa ka deklaruar se në Sarandë ka apartamentin e saj dhe nuk ka pasur kontakte të tjera.

Lexo edhe:  Kushtet e BE-së, Vasili: 8 pikat u bënë 15 pika, dihet kuzhina ku u gatuan

Bluzat e bardha, si dhe efektivët e policisë së Komisariatit Sarandë, po punojnë për gjurmimin e kontakteve të saj dhe rasteve të tjera të mundëshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu