Ambasada britanike: Të zhgënjyer nga mungesa e dialogut, dhuna minon parimet themelore të demokracisë

0
22
blank
Gjigandi

Ambasada e Britanisë në vendin tonë ka reaguar për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Përmes një postimi në Twitter, ambasada shpreh shqetësimin për mungesën e dialogut dhe se dhuna minon parimet themelore të demokracisë.

”Të zhgënjyer thellësisht nga mundësitë e humbura për dialog mbi ndërtesën e Teatrit Kombëtar dhe dhunën në Shqipëri. Ne mbështesim të drejtën demokratike për të protestuar dhe u bëjmë thirrje të gjithë të përfshirëve për të siguruar që ata janë paqësorë. Dhuna minon parimet themelore të demokracisë.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu