21.5 C
Tirana
E shtunë, 13 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Britanike

Etiketim: britanike

Tragjedia në plazhin e Potamit, Media Britanike pasqyron vdekjen e rëndë...

0
Media britanike “The Mirror” ka pasqyruar ngjarjen e rëndë që ndodhi në brigjet shqiptare, tragjedinë ku humbi jetën Jonada Avdia, vajza 7-vjeçare e goditur...

Ministria britanike e Mbrojtjes e blen kompjuterin e parë kuantikë

0
Ministria e Mbrojtjes bëhet dikasteri i parë në qeverinë britanike që ka blerë kompjuterin e parë kuantikë.Kompjuterët kuantikë mund të bëjnë kalkulime shumë komplekse...

Sezoni turistik/ Rama: 1200 turistë britanikë kanë mbërritur në portin e...

0
Kryeministri, Edi Rama ka publikuar foto të turistëve që kanë mbërritur në portin e Himarës për të pushuar në bregdetin e jugut. Nëpërmjet një postimi...

Kompania britanike për shërbime postare dëshiron një flotë prej 500 dronësh

0
Sipas mediave të huaja, në tri vitet e ardhshme, kompania shpreson se deri në 200 drone do të ndihmojnë në bartjen e postës në 50...
Prestigjiozja britanike ‘Metro’ e cilëson befasi eliminimin e Shqipërisë në gjysmëfinalen e Eurov…

Prestigjiozja britanike ‘Metro’ e cilëson befasi eliminimin e Shqipërisë në gjysmëfinalen...

0
Nata e parë gjysmëfinale e Eurovision 2022 përfundoi me një kthesë të papritur, pasi të preferuarit e fansave, Shqipëria, Letonia dhe Austria - ishin...

Koronavirusi/ Qeveria britanike ndihmë për lokalet e muzikës live

0
Në Britaninë e Madhe, qeveria ka menduar edhe për muzikën. Qeveria britanike ka akorduar një ndihmë emergjente për shkak të pandemisë, për ambientet...

Kur Covid-19 vjen nga turistët! Spanja në alarm, një britanike mund...

0
Një grua britanike ka mbjellë frikë në Lanzarote pas mbërritjes nga Mbretëria e Bashkuar për pushime në këtë zonë të famshme të ishujve Canarie. Krerët...

Qeveria britanike kritikohet për dështim në hetimin e ndërhyrjes ruse

0
Një komision parlamentar britanik kritikoi qeverinë për dështim në hetimin e ndërhyrjes ruse gjatë referendumit të vitit 2016, pavarësisht informacioneve”të besueshme” që tregonin se...

Raporti: Zyrtarët britanike shmangën informacionet mbi ndërhyrjen ruse

0
Një raport, i cili pritej prej kohësh dhe i publikuar të martën mbi ndikimin rus në politikën britanike, kritikon qeverinë mbi përgjigjen e saj...

Princesha britanike Beatrice martohet me ndërtuesin italian Edoardo Mapelli Mozzi në...

0
Princesha Beatrice është martuar me ndërtuesin italian Edoardo Mapelli Mozzi në një ceremoni të fshehtë në kështjellën mbretërore Windsor në Britani, në një ceremoni...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS