Kompania britanike për shërbime postare dëshiron një flotë prej 500 dronësh

0
5
Gjigandi

Sipas mediave të huaja, në tri vitet e ardhshme, kompania shpreson se deri në 200 drone do të ndihmojnë në bartjen e postës në 50 rrugë të reja me Ishujt e Scilly, Ishujt Shetland, Ishujt Orkney dhe Hebridet të parët që do të përfitojnë.

Shërbimet e reja kanë nevojë për miratim nga Autoriteti i Aviacionit Civil (CAA).

Royal Mail ka testuar përdorimin e dronëve për disa kohë, me testimin më të fundit të mbajtur në prill në ishujt Shetland.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu