26.5 C
Tirana
E premte, 19 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Teknologji

Etiketim: teknologji

Miniaplikacioni “Trafik në afërsi” do të vijë së shpejti në Google...

0
Aplikacioni Hartat e Google për pajisjet Android së shpejti do të jetë një veçori e re e dobishme.Ky është një miniaplikacion i ri "Trafiku...

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – flitet se...

0
Snapchat po bën teste të brendshme të një abonimi me pagesë të quajtur Snapchat Plus, i cili me sa duket do t'ju japë përdoruesve...

Senatorët amerikanë ngrenë ‘shqetësime të thella’ nëse TikTok lejon ‘propagandën pro...

0
Senatorët republikanë kanë pyetur shefin ekzekutiv të TikTok, Shou Zi Chew, në lidhje me raportet se faqja e mediave sociale kishte lejuar përmbajtje mediatike...

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të...

0
Sipas kompanisë analitike Counterpoint Research, tregu evropian i telefonave regjistroi tremujorin e parë më të keq në pothuajse dhjetë vjet.Tregu shënoi një rënie prej 12...

NASA hasi në një objekt të çuditshëm në Mars – por...

0
Agjencia amerikane e hapësirës, NASA ka hasur në një objekt të ndritshëm në Mars. Rover Perseverance i tyre kapi një objekt të ngjashëm me...

Bitcoini bie nën 20 mijë dollarë

0
Çmimi i një Bitcoini ka rënë gati 10 për qind më pak në 24 orët e fundit, duke shtuar një seri humbjesh të qëndrueshme...

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi...

0
Superkompjuteri LUMI do të përdoret për kërkime në fushën e mjekësisë, inteligjencës artificiale, ndryshimeve klimatike, burimeve të rinovueshme dhe energjisë së shkrirjes.Ekspertët finlandezë kanë...

Meta po lanson një dyqan për avatarët në mënyrë që t’i...

0
Meta po lanson një dyqan online ku përdoruesit e Facebook, Instagram dhe Messenger mund të blejnë veshje dixhitale për avatarin e tyre.Marka e para...

LG lanson monitorin Dual-Up – për kryerjen e shumë detyrave në...

0
Përdorimi i dy monitorëve në të njëjtën kohë është ideal për kryerjen e shumë detyrave, duke i lejuar përdoruesit të shikojnë disa grupe të...

Planeti po ‘digjet’, pse valët e të nxehtit në botë po...

0
Kur leximet e temperaturës filluan të vijnë nga stacionet e motit në Antarktidë në fillim të marsit, shkencëtarët në fillim menduan se mund të kishte pasur...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS