Adele do të përdorë teknologji speciale me vlerë 400 mijë euro për të mbrojtur zërin gjatë performancave

0
Gjigandi

Thuhet se Adele do të përdorë teknologjinë me vlerë 456, 477 mijë euro për të mbrojtur zërin e saj gjatë performancave të saj në Las Vegas.

Pasi “Weekends with Adele” u shty në janar vetëm 24 orë para natës së lansimit, ylli 34-vjeçar do të fillojë shfaqjet përfundimisht javën e ardhshme, të premten më 18 nëntor në The Colosseum në Caesars Palace.

Dhe Las Vegasi i ka hequr të gjitha ndalesat, pasi ka instaluar një sistem ‘kompleks’ i cili do t’i garantojë asaj ‘ajrin më të mirë të mundshëm’ ndërsa ajo këndon, tha një burim.

“Ata kanë pasur sisteme komplekse të instaluara më parë, por ky është me të vërtetë në një nivel tjetër. Sistemi funksionon duke kombinuar dehumidifikuesit, njësitë e pastrimit, shpërndarjen e molekulave të ujit dhe ventilatorët ftohës në dhomën e përgatitjes dhe më pas e drejton atë ajër rreth skenës kur ajo performon. Adele po merr ajrin më të mirë të mundshëm për të mbrojtur zërin e saj”, tha një burim për The Sun.

Në janar, këngëtarja britanike Adele u detyrua të shtyjë shfaqjet e saj një ditë para natës së hapjes.

Ajo pretendoi se COVID-19 kishte qenë një nga faktorët në ndalimin e zhvillimit të shfaqjeve.

Në atë kohë, burimet pohuan se ylli britanik e anuloi rezidencën pas një mosmarrëveshjeje rreth skenografisë, kryesisht një pishinë në skenë që ajo duhej të performonte gjatë një prej numrave të saj.

Duke filluar nga java e ardhshme, rezidenca është caktuar të zgjasë tre muaj – dhe fansat po paguajnë para të mëdha për të qenë atje.

Disa bileta më të mira u tha se arrinin deri në afro 30,000 mijë euro në tregun e zi

Muajin e kaluar, Adele zbuloi se do të pushojë nga muzika pas rezidencës së saj në Las Vegas pasi planifikon të marrë një diplomë në Letërsi Angleze.

Këngëtarja tha se do të donte të kishte shkuar në universitet pasi kishte lënë shkollën.

Duke folur në një pyetje dhe përgjigje të fansave në Los Anxhelos të parë nga The Sun, Adele, tha se do të përfundojë një kurs në internet për të marrë diplomën.

Lajmi për sistemin zanor të Adele për të mbrojtur zërin e saj të çmuar vjen vetëm disa orë pasi u raportua se ajo është ‘më se e gatshme’ për të dalë në skenë dhe ka bërë prova për ‘më shumë se 12 orë në ditë’.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu