Ndërron jetë ish-deputeti shqiptar

0
15
Gjigandi

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka shprehur ngushëllimet për vdekjen e ish-deputetit të Partisë Socialiste në vitin 2001-2005, Niko Faber.

Meta shkruan:

Lajm shumë i trishtë dhe befasues për mua ndarja nga jeta e ish-deputetit Niko Faber.

Kontributi i Tij publik, si në Korçë dhe në nivel kombëtar do mbetet gjithmonë i nderuar.

Do na marrë malli gjithnjë e më shumë për burra të tillë, patriotë, me dinjitet dhe kontribut qytetar.

Jam pranë familjes Faberi, të afërmve dhe të gjithë miqve të Tij në këtë ditë tragjike.

I përjetshëm kujtimi i Tij!

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu