fbpx
17 C
Tirana
Monday, June 1, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Jetë

Etiketim: jetë

Gërhitja për jetë të gjatë

0
Shkencëtarët evropianë për hulumtimin e gjumit nga Glasgou dhe nga instituti Izraelit Technion, kanë studiuar 600 persona gjatë katër vjetëve dhe kanë ardhur në...

Kitaristi Bob Kulick, ka ndërruar jetë në moshën 70-vjeçare

0
Bob Kulick, i cili luajti kitarë për grupin rock, Kiss, ka vdekur, njoftoi vëllai i tij në Twitter. Në moshën 70-vjeçare ka ndërruar jetë kitaristi...

Rikthehet koronavirusi te “Shefqet Ndroqi”, ndërron jetë pacientja 80-vjeçare, një tjetër...

0
Dy javë pas rikthimit në normalitet, në spitalin “Shefqet Ndroqi” janë zbuluar dy raste të reja me Covid-19.  “BalkanWeb” se bëhet fjalë për dy pacientë...

Harta/ Ja si do të jetë fundjava e fundit me zonat...

0
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar hartën e liri-daljes për këtë fundjavë. Manastirliu thekson se këtë fundjavë do të hapen pa kufizime aktivitetet e...

“Jetë latino-amerikane”, Amir Rrahmani “ngacmon” talentin e Shqipërisë

0
Lojtari i Olimpija Ljubiana, Endri Cekiçi ka postuar një foto në rrjetet sociale, ndërsa nuk kanë munguar as ngacmimet nga ish-lojtarët kuqezinj. Amir Rrahmani...

“Edhe sa jetë duhet të humbasim?”, Dua Lipa reagon për vrasjen...

0
Edhe këngëtarja Dua Lipa reagoi për vrasjen e George Floyd. Vrasja e George Floyd nga një person me uniformë këto ditë ngjalli debat të ashpër...

PD shton një tjetër propozim: Gjykata Kushtetuese të jetë Kolegji Zgjedhor

0
PD  shtron në tryezën e këshillit politik një tjetër propozim. Kolegji Zgjedhor të jetë Gjykata Kushtetuese. Oerd Bylykbashi:  “Ne bëmë një propozim me Kolegjin Zgjedhor. Sugjerojmë...

Dasho: Virulenca e Covid-19 në rënie, situata në verë do të...

0
Erion Dasho, ekspert i shëndetit publik, në një intervistë për Ora News, u shpreh se të dhënat shkencore që vijnë nga institutet, tregojnë se...

Pickime insektesh që kushdo duhet të jetë në gjendje t’i identifikojë

0
Shumë pak njerëz arrijnë të shmangin pickimet nga insektet. Kjo çështje bëhet edhe më e dukshme gjatë verës. Ndonjëherë është mjaft e vështirë për të...

Qershori rezervon një jetë të re për këto 3 shenja të...

0
A jeni gati për një jetë të re, me më shumë sukses, gëzim dhe prosperitet? Nëse jeni një nga këto tre shenja, muaji i...