11 C
Tirana
E enjte, 3 Dhjetor, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shqiptar

Etiketim: shqiptar

15 vjet polifonia shqiptare në UNESCO, Meta: Urim i përzemërt për...

0
Presidenti Ilir Meta uron gjithë “korifejtë” shqiptarë të polifonisë, sot në 15 vjetorin e përfshirjes së polifonisë shqiptare në UNESCO. “Sot kam kënaqësinë dhe krenarinë...

Yuri Kim në seminarin e OSBE: Qeveria e SHBA në krah...

0
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka shprehur mbështetjen e qeverisë amerikane në luftën e Shqipërisë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Kim në fjalën e...

Europol publikon 56 emrat e kriminelëve më të kërkuar në Europë,...

0
Europol ka publikuar listën me 56 kriminelët më të kërkuar në Europë. Mes tyre është edhe një shqiptar. Bëhet fjalë për 52 vjeçarin Aleks Burreli, alias...

Arrestohet shqiptari në Athinë, shiste drogë bashkë me një grek

0
Një shqiptar dhe një grek kanë rënë në prangat e policisë në Athinë, pasi akuzohen së trafikonin drogë. Mediat vendase shkruajnë se dy të arrestuarit, identieti...

Arkivi shqiptar thyen kufijtë shtetërorë, hap sallë studimi në Shkup

0
Nga sot salla e studimit e Arkivit të Shqipërisë do të jetë përtej kufirit, edhe në Maqedoninë e Veriut! Sipas drejtori i Përgjithshëm i Arkivit,...

“A ka gjë më flagrante?”/ Berisha: Sot parlamenti shqiptar hoqi nga...

0
Gjatë intervistës së tij për gazetarin Alfred Lela në “Politik On”, ish kryeministri Sali Berisha, i pyetur nëse persekutorët po kthehen në viktima dhe...

Vdes pas 3 javësh në spital nga Covid nënkoloneli shqiptar

0
Një tjetër personalitet i rëndësishëm në Shqipëri ka humbur jetën, pasi është infektuar me COVID. Ndahet nga jeta në moshën 55-vjeçare ushtaraku, Ndrec Përkeqi. Nënkoloneli...

Aktori shqiptar Valter Gjoni ndërron jetë nga COVID në moshën 66-vjeçare

0
Valter Gjoni, aktori dhe gjithashtu ish-drejtori i Protokollit në Bashkinë e Tiranës, ndërroi jetë dje në darkë nga Covid-19. Këtë lajm e ka bërë publik...

“Zbutësi i rrobave bëhet nga copëtimi i kafshëve të ngordhura”/ Eksperti...

0
E dini që mund të jeni duke përdorur deri në 50% më shumë detergjent se sa duhet? Përdorimi i tepërt i detergjentëve kushton më...

Gruaja e ish-ambasadorit shqiptar në Serbi: Ma ngacmuan serbët vajzën 16-vjeçe,...

0
Dolores Koçi, gruaja e ish-ambasadorit shqiptar Spiro Koçi, në Austri dhe Serbi gjatë viteve 2010-2015, ka rrëfyer se ambientimi i vajzave të tyre në...

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS